Aerobní cvičení

Pro mnoho lidí je aerobní trénink nezbytnou součástí jejich tréninkového plánu. Jde zejména o lidi, kteří své dobrodružství s posilovnou teprve začínají, nebo o ty, kteří chtějí rychle zhubnout. Do této skupiny patří i ženy, které se prostě bojí sáhnout na váhu.

Aerobní trénink nám bohužel nepomůže vybudovat pěknou, svalnatou postavu, ale pouze spalovat tuky. Jen nebo jen málo, protože aerobní trénink zlepšuje kondici, posiluje i odolnost těla. Aerobní tréninky jsou jednoduše aerobní tréninky. Může to být například jízda na kole nebo kolečkových bruslích a také běhání.

Kyslíkový trénink můžeme provádět i v posilovně – zde poslouží přístroje jako běžecký pás, crossový trenažér nebo kolo. Při aerobním tréninku by naše tepová frekvence neměla přesáhnout 70 % maximální tepové frekvence – nemusíme ji ale měřit tak přesně; je důležité, abychom mohli během tréninku volně mluvit. Tento typ činnosti by se neměl provádět více než 3krát týdně.

Cvičení na lýtka

Pravidelná návštěva posilovny má své obrovské výhody, které může běžný člověk zjistit na každém kroku. Samozřejmě záleží na nás samotných, jaké konkrétní cviky na tomto místě zvolíme. Optimálním řešením mohou být zejména cviky na lýtka, díky kterým budou naše nohy vypadat opravdu atraktivně.

Taková cvičení používají muži i ženy, kteří chtějí štíhlý vzhled. Specialisté v tomto ohledu doporučují výstupy na osly a také výstupy ve stoje. Samozřejmě to vyžaduje fyzickou námahu zúčastněných lidí a někdy to může i trochu bolet, ale taková cvičení rozhodně přinášejí ty nejlepší konečné výsledky.

Vyplatí se je vyzkoušet na vlastním příkladu a takového kroku jistě nebudete litovat. Dobrou volbou je také zpřísnění lýtek při chůzi, chůzi nebo i běhu. Díky tomu budou naše lýtka vypadat velmi dobře, budou se vyrýsovat a vy je pak můžete předvést.

Cvičení svalů nohou

Cvičení svalů nohou je v počátečním období intenzivního tréninku často opomíjeno. Horší je, když v důsledku takového jednání začne postava pravidelně cvičícího člověka připomínat karikaturu: s rozsáhlými svaly paží a hubenýma nohama.

Přitom dobře vyvinuté svaly nohou tvoří téměř 40 % celkové tělesné hmotnosti, proto se vyplatí investovat do jejich rozvoje hned na začátku tréninkového plánu. Nejlepší cviky na rozvoj svalů nohou jsou například dřepy s činkou, které tuto část těla dokonale rozvíjejí. Přestože obliba strojů v poslední době výrazně vzrostla, je třeba připomenout, že tradiční cviky na svaly nohou nejsou nahraditelné moderními vynálezy.

Nohy by se měly cvičit alespoň 2x týdně v kombinaci s tréninkem lýtek a svalů nohou a měly by předcházet času věnovanému procvičování břišních svalů – díky tomu dosáhneme nejlepších výsledků našeho snažení a postava bude schopen se harmonicky rozvíjet.