Co jsou dusíkové boostery?

Dusíkové boostery jsou hitem na trhu živin pro kulturisty. Tyto stále populárnější doplňky se skládají z čerpacích zásobníků a prekurzorů oxidu dusnatého, které zvyšují počet krevních destiček.

Všechny suplementy používané kulturisty nebo hráči silových s

portů jsou určeny ke zvýšení výkonnosti svalů a celého těla. V tomto případě jsou dusíkové boostery jedním z nejlepších řešení. Jde o suplementy, které zlepšují zásobování svalů kyslíkem a živinami rozšířením periferních cév. Periferní cévy se vlivem adrenalinu a noradrenalinu stahují při vysoké fyzické námaze nebo stresu – dusíkaté boostery tomuto procesu brání.

Zároveň pomáhají udržovat nízkou hladinu tělesného tuku a poskytují anabolické látky nezbytné k budování svalové hmoty bez rizika otoků nebo zadržování vody v těle. Dusíkovými boostery jsou tréninky intenzivnější a regenerace kratší a plnější. Tyto typy doplňků navíc účinně blokují účinky stresu, což je velmi užitečné například při soutěži.

Co jsou Pump Stacks

Pumpovací zásobníky NO2 jsou dnes jedním z nejoblíbenějších doplňků pro kulturistiku. Pro široký záběr jejich činnosti jsou často nazývány doplňkovými multikombajny.

Pumpovací komíny zlepšují prokrvení svalů, zvyšují svalovou pumpu, pozitivně ovlivňují dobu a kvalitu regeneračních procesů, zvyšují výkonnost organismu a podporují průběh detoxu. Užívání tohoto typu doplňků umožňuje delší, intenzivnější a uspokojivější trénink, stejně jako dosažení zamýšlených výsledků – zvýšení síly a nárůst čisté svalové hmoty v relativně krátkém čase. Mají také pozitivní vliv na potenci a sexuální výkonnost. Některé pumpy, které jsou aktuálně dostupné na trhu, obsahují energizující přísady, které vám umožní prodloužit trénink, stimulovat fyzickou aktivitu a předcházet únavě. Suplementace čerpacími zásobníky také zlepšuje viditelnost žil, tedy vaskularizaci.

Široké působení tohoto typu doplňků znamená, že mají mnoho příznivců, ale jako u každého suplementu byste měli být opatrní a používat je pouze podle doporučení výrobce.

Co jsou antikatabolika

Katabolismus, tedy odbourávání svalů, se týká každého sportovce. Tvrdé tréninky, nízkokalorická dieta, příliš dlouhé intervaly mezi jídly podporují katabolismus bílkovin. Při budování svalové hmoty se vyplatí rozšířit suplementaci o látky, které zabrání rozpadu tkání, tedy antikatabolické doplňky.

Poměrně velké procento kulturistů nebo lidí trénujících silové sporty se soustředí pouze na příjem anabolik, tedy živin, které budují svaly, a zapomínají blokovat procesy jejich odbourávání. Období, kdy jsou svaly nejvíce ohroženy, je doba po tréninku, hubnutí, redukce a rána, protože noční pauza mezi jídly je příliš dlouhá. Intenzivní trénink nemusí přinést zamýšlené výsledky, pokud svůj jídelníček nedoplníte o antikatabolika, která kromě samozřejmé funkce blokování katabolismu bílkovin zlepšují i ​​dobu a kvalitu regenerace svalů.

Trvalý a systematický nárůst svalové hmoty lze zajistit pouze tehdy, pokud jim kromě vhodného tréninku a anabolik poskytneme odpovídající dávku antikatabolických doplňků: glutamin, hmb, plnohodnotné aminokyseliny nebo glutamin a hmb stacky.