Co přináší suplementace L-karnitinu

Suplementace na hubnutí se doporučuje, když máme velký problém se ztrátou zbytečných kilogramů. Jedním z bezpečných a účinných prostředků na podporu procesu hubnutí je L-karnitin. Jeho hlavním úkolem je transport tuků. Jdou do mitochondrií a tam se využívají pro energii.

Jedním slovem se spaluje tuk. Použití L-karnitinu umožňuje dosáhnout mnohem lepší výdrže. Tento prostředek se také doporučuje používat k regeneraci po tréninku. Kdo si dá L-karnitin před tréninkem, může cvičit více a déle. Únava přichází mnohem později.

Jedna věc je jistá. Bez L-karnitinu by naše tělo nemohlo normálně fungovat. V mnoha případech je proto vhodné jeho doplňování. Najdeme ho i v přirozené potravě. Například v hovězím nebo vepřovém mase. V období zvýšené námahy se vyplatí sáhnout po vyšších dávkách L-karnitinu. Doplnění tohoto opatření by měli volit mimo jiné vegetariáni a fyzicky pracující lidé.

Vyplatí se používat doplňky?

Regály obchodů jsou plné různých druhů doplňků a živin podporujících výsledky sportovního snažení. Než se však rozhodneme pro suplementaci, pojďme si nejprve ověřit, jaká jsou zdravá pravidla suplementace. Tímto způsobem se budeme moci vyvarovat chyb. Nejprve si musíme odpovědět na otázku, zda doplňky stravy vůbec potřebujeme.

Vezměme si například hořčík. Jeho nedostatek se projevuje mimo jiné vibracemi očního víčka. Pak se samozřejmě vyplatí sáhnout po doplňcích s obsahem hořčíku. Speciální přípravky mohou užívat i ti, kteří vedou velmi aktivní životní styl. Mluvím především o těch, kteří intenzivně cvičí v posilovně.

Vhodná suplementace jim umožní mnohem lépe pracovat na svalové tkáni. Nejprve se tedy vyplatí určit, jaký je účel suplementace. Pouze na tomto základě bude možné uchýlit se k odpovídajícím opatřením. Jinak se všechny potřebné živiny nacházejí v potravě. Suplementace prováděná moudře přinese pouze výhody.

Moruše – lék a doplněk stravy

Moruše je listnatý strom s původem v Číně, s plody, které jsou spojovány s ostružinami. Extrakt z listů moruše účinně snižuje hladinu cukru (velký podíl sacharidů není tráven), což pomáhá snižovat nebo dokonce předcházet hromadění tukové tkáně.

Je to nejen způsob, jak zhubnout, ale také lék pro lidi s kardiovaskulárním onemocněním, protože prvky listů moruše snižují koncentraci triglyceridů a cholesterolu. Výtažek z kořene je naopak výborným lékem na onemocnění dýchacích cest, jako je astma, kašel, onemocnění průdušnice a průdušek.

Léčebně působí nejen listy a kořen, ale i plody moruše, protože obsahují velké množství flavonoidů a pektinů, což jim dodává protirakovinné vlastnosti, a také zlepšuje činnost střev regulací vylučování. Farmaceutické společnosti prodávají listy moruše v prášku ve formě tablet jako doplněk stravy. Lze je zakoupit téměř v každé lékárně v Polsku.