Cvičení s činkami – co stojí za to vědět?

Cvičení s činkami je výborným tréninkem pro svaly paží, ramen, zad, ale i stehen, hýždí a břicha (ploché i šikmé). Různé cviky umožňují přizpůsobit se každému, kdo chce posílit své svaly. Stojí za to připomenout, že činky lze nahradit jiným, těžším předmětem, jako je láhev s vodou.

Před zahájením tréninku nezapomeňte na krátké, alespoň 10minutové zahřátí, může totiž předejít případným zraněním a nehodám při cvičení. Lavička může být užitečná pro cvičení s činkami, ale bez ní můžete snadno cvičit a užívat si účinky, které jsou patrné v průběhu času.

Když se vzdáte posilování týdně, vyplatí se věnovat kardio cvičení minimálně půl hodiny. Pro cvičení S činkami stačí malá plocha (cca 4 m2), takže by nikdo neměl mít problém najít potřebný prostor, lze je provádět doma bez nutnosti kupovat členství v posilovně. Při tréninku s činkami si můžete klást stále náročnější výzvy, ale měli byste pamatovat na svou vlastní bezpečnost.

Intenzivní cvičení na ramena

Chcete vypadat dobře pod tričkem? Rozhodněte se pro intenzivní cvičení ramen. Právě díky nim se můžeme těšit z mohutné postavy. Bez silných ramen si o mocných pažích, zádech či hrudi budete moci jen nechat zdát.

Dobře vyvinutá ramena vám umožní získat mnohem více síly a výkonu při provádění jiných cviků. Nejúčinnější a přinášející nejlepší výsledky v co nejkratším čase jsou cviky s použitím činky. Břemeno je nejlepší zvedat s činkou v sedě. Zpočátku by měl být tento typ cvičení prováděn dobře pod dohledem trenéra.

Technika je velmi důležitá. Zapomínat byste neměli ani na cvičení s využitím tradičních činek. Bez ohledu na to, zda cvičíme s činkami nebo s činkou, vyplatí se zátěž časem zvyšovat. Naše tělo si na námahu zvykne. Při cvičení s činkami je lepší zapomenout na biceps. Na co se musíme zaměřit, jsou naše deltové svaly. Nejlepší je tedy, když jsou ramena v jedné linii se zátylkem.

Cvičení pro budování zádových svalů

Dobře připravený trénink umožňuje rovnoměrný rozvoj každé části těla. Vybudovat pouze hrudník nebo biceps, kromě nohou nebo zad, není dobrý nápad. Nejlepších výsledků dosáhneme použitím nářadí v tělocvičně. Doporučujeme zejména cvičení na horním zdvihu. Nejlepší je provádět je širokým úchopem.

Když spustíte zvedací tyč dolů, zkuste se na chvíli zastavit za výstřihem. Doporučujeme také tradiční cvičení s činkou. Měli byste se postavit před činku, mírně pokrčit nohy, předklonit trup a s nataženýma rukama přitahovat činky k hrudníku. V dalším cvičení se bude hodit lavička.

Cílem je hodit činky za sebe. Činky můžete zvedat i jednou rukou v nakloněné poloze. Zádové svaly procvičíte cvičením na velmi oblíbeném veslařském trenažéru. Doporučujeme také cvičení se spodním zdvihem. Téměř každý výše zmíněný druh cvičení vám umožní alespoň částečně vyvinout krásná záda.