Dieta s produkty spalování tuků

Kdo se chce zbavit nepotřebné tukové tkáně, měl by věnovat velkou pozornost přípravě vhodné stravy. Strava by měla být pestrá a nejlépe založená na celozrnných potravinách. Výzkumy ukazují, že pravidelná konzumace celých zrn může snížit abdominální obezitu až o 10 %.

To vše díky vysokému obsahu vlákniny. Ryby musí být také přítomny ve zdravé každodenní stravě. Obsahují velké množství bílkovin a prospěšných omega kyselin. Dodají našemu tělu také vitamíny C, E a A. Ořechy se osvědčí i v boji s abdominální obezitou. Přestože samy obsahují nějaký tuk, jsou účinné v boji s břišní obezitou.

Snižují také hladinu špatného cholesterolu v krvi. Součástí zdravého jídelníčku by měly být i luštěniny. Obsahují vlákninu a spoustu antioxidantů. Působí pozitivně na metabolismus a jejich každodenní používání vám umožní těšit se z plochého břicha. Přídavkem k pokrmům zase může být kokosový olej.

Jaká jsou pravidla zdravé výživy?

Pokud chcete jíst zdravě, musíte striktně dodržovat pár základních pravidel. V první řadě byste se neměli přejídat, protože je to nejjednodušší cesta k nadváze, která může nečekaně přerůst v morbidní obezitu.

Místo jednoho vydatného jídla v pozdním odpoledni si připravte pár menších porcí. Optimální přestávka mezi jednotlivými jídly by měla být kolem tří až čtyř hodin. Je důležité jíst v klidu, každé sousto důkladně rozkousat. Tím se urychlí trávicí proces a můžete se účinně vyhnout trávicím neduhům, jako jsou poruchy trávení nebo pálení žáhy.

Základem vyvážené stravy by měla být jídla připravovaná sami. Rychlé občerstvení koupené v pouličních fastfoodech je nejlepší ze stravy úplně vyloučit. Nejčastěji obsahují pouze prázdné kalorie a postrádají cenné živiny. Specialisté také doporučují pít každý den láhev minerální vody.

Hubnutí – vše, co o něm potřebujete vědět

Pro lidi, kteří chtějí zavést prvky zdravého životního stylu do svého každodenního života, bývá největší motivací touha zbavit se zbytečných kilogramů. První zklamání nastává po prvních dvou týdnech, kdy váha neukazuje kýžené výsledky.

Tento postoj je způsoben mylnými teoriemi, které se neustále objevují na webu. „6 kg za dva týdny“, „4 kg za týden“ – takové příspěvky se objevují na diskuzních fórech. Bohužel se pravda ukazuje jako bolestivá – neexistuje žádná bezpečná metoda, která by umožnila tak výrazné snížení hmotnosti v tak krátké době, je to prostě nemožné. Hubnutí je extrémně komplikovaný proces založený na chemických procesech uvnitř našeho těla.

V první řadě se spotřebovávají zásoby energie ve svalech a játrech. Tělo sahá po tuku až po cca 30 minutách aktivity. Výsledkem bezpečného hubnutí může být úbytek 1-1,5 kg za týden. Vše ostatní jsou bohužel mýty.