Doplňky stravy – používat nebo ne

Mnoho lidí bere různé doplňky stravy, výbavu opravdu nesundá, že kombinováním některých specifik náš zdravotní stav rozhodně nezlepší, ba dokonce zhorší. Rozhodně je tedy nutné si uvědomit nebezpečí, která mohou plynout z nevhodného užívání tohoto typu přípravků.

Především je můžete použít, když je taková odůvodněná potřeba, např. když výsledky testů prokazují nedostatky některých esenciálních látek, když je nelze zajistit v optimálním množství pomocí variabilního obohacení stravy – někteří lidé dodržují přísnou dietu ze zdravotních důvodů, nemohou tak přirozeně získat všechny látky, které potřebujete.

V takových případech je suplementace těchto látek doporučena nebo dokonce doporučena lékařem. Vždy se však vyplatí zeptat se lékaře, zda má v našem případě užívání doplňků smysl, zda je bezpečné, s jakými přípravky by se neměly kombinovat. To vám umožní postarat se o potřeby vašeho těla.

Hubnutí – zda ​​sáhnout po suplementech

Lidé, kteří vedou zdravý a sportovní životní styl, chtějí často rychle dosáhnout dobrých výsledků, pokud jde o hubnutí. Proto stojí za to se na tento proces vhodným způsobem připravit, protože to není snadný úkol.

Pouze pokud správně zkombinujeme všechny požadavky, jako je vhodná strava šitá na míru našim potřebám, fyzické cvičení adekvátní našim schopnostem a užívání doplňkových doplňků, budeme schopni dosáhnout opravdu dobrých výsledků. Důležitou roli proto nepochybně bude hrát kombinace všech těchto faktorů. Doplňky stravy na hubnutí mohou být různé.

Zkusme však vybírat takové, které obsahují přírodní látky s prokázanými účinky, pokud jde o zlepšení metabolismu, buněčného metabolismu, urychlení spalování tuků. Může to být například L-karnitin a guarana. Důležité je, že tyto látky mají pozitivní vliv na výkonnost organismu, funkci svalů a jejich rychlejší regeneraci, takže těchto benefitů je hodně a výběr doplňků – poměrně velký.

Přípravky a doplňky pro sportovce

Kvůli každodennímu tréninku jsou sportovci vystaveni vyčerpání živin – jsou nezbytné k provádění procesů uvnitř buněk při přetížení těla fyzickou námahou. Sportovci, kteří potřebují mnohem více živin, by měli svou stravu doplňovat četnými živinami a přípravky pro aktivní lidi.

Jaké jsou úkoly tohoto typu produktů? Hlavním úkolem je regenerace svalů po delší zátěži, ale i jejich budování – tvorba nových svalových vláken Další důležité funkce jsou: posílení svalové kostry, posílení práce svalů.

Kromě živin stojí za zmínku i další produkty – např. izotonické nápoje, které účinně zaženou žízeň a umožní tělu udržovat vhodnou rovnováhu elektrolytů. Všechny produkty podporující každodenní dietu sportovce najdete ve sportovních obchodech a četných internetových obchodech. Při používání doplňků se vyplatí seznámit se s jejich složením a doporučeními výrobce.