Ffbw – školení, co se o něm vyplatí vědět?

Aby trénink přinesl kýžené výsledky, je potřeba mu věnovat pravidelně hodně času. Ne každý z nás však takovou možnost má. Pro takové lidi může být ideálním řešením kruhový trénink, známý také jako ffbw trénink. Tento výcvik je velmi náročný, ale nevyžaduje mnoho času.

Tento typ tréninku je možný jak doma, tak v posilovně – takže si takto může zacvičit i ten, kdo do posilovny nechodí. Periferní trénink zapojuje svaly celého těla. Během jednoho tréninku cvičenec provede alespoň jeden cvik na každou svalovou skupinu v těle.

Na rozdíl od zdání není tento trénink určen pouze pro pokročilé, zvládnou ho i začátečníci. Vyžaduje však dobrou fyzickou kondici a pevné svaly – jinak může být trénink příliš náročný. Na začátek se vyplatí přizpůsobit cviky možnostem vašeho těla, jinak se můžete zranit.

Jaké tréninkové doplňky byste měli mít?

Tréninkové příslušenství velmi usnadňuje provádění mnoha aktivit v tělocvičnách nebo ve fitness klubech. Jak? Samozřejmě záleží na typu tréninku. Jaké tréninkové doplňky byste měli mít? Pokud děláte cviky, ve kterých hraje velkou roli vaše zápěstí, určitě se vám budou hodit tejpy, které tyto partie těla zpevní.

Stojí za to vědět, že náramky mají speciální poutko na palec. Snadno se nasazuje a používá. Tyto typy výrobků se vyznačují tím, že jsou přizpůsobeny vysokému zatížení. Jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, který chrání zápěstí. Mají také zapínání na suchý zip pro pohodlné nošení.

Zajímavým tréninkovým příslušenstvím jsou také různé druhy tréninkových pásů. Nejčastěji je využívají lidé, kteří trénují v posilovnách s velmi těžkými zátěžemi. Jsou i lidé, kteří se ochotně rozhodnou pro speciální rukavice. Usnadňují také práci s různými tréninkovými pomůckami a ruce jednoduše méně unavují.

Jak vybrat boxovací pytel na cvičení?

Box je sport, který má u nás mnoho příznivců. Nejoblíbenějším boxerem je bezesporu Artur Szpilka. Za zmínku stojí i takové hvězdy jako Krzysztof Głowacki nebo Krzysztof Włodarczyk. Lidé těchto boxerů a dobrý vliv tohoto sportu na fungování těla způsobují, že na tréninky chodí stále více lidí.

Jsou i lidé, kteří hodlají cvičit v pohodlí domova či bytu. Co zvážit při výběru dobrého boxovacího pytle na cvičení? Nejlepší je vsadit na produkty od známých výrobců. Všechno proto, že vyrábějí věci určité kvality. Někdy si sice musíte připlatit, ale alespoň budete mít jistotu kvality dotyčného vybavení.

Vhodný boxovací pytel má správnou pružnost a po úderech se rychle deformuje. Musí však mít i správnou stabilitu, aby se jednoduchým úderem nepohnulo jako kyvadlo v hodinách. Kromě toho by měl být také jednoduchý na sestavení a případnou demontáž.