Jak byste měli jíst zdravě?

Zdravý životní styl vyžaduje zdravou stravu. A to zase není založeno pouze na tom, co by se mělo jíst, ale také na tom, jak by měla být jídla konzumována. Proč? Protože i to nejzdravější jídlo konzumované nesprávně může vést k různým typům onemocnění trávicího systému a dokonce k přibírání na váze. Jak byste tedy měli jíst?

Hlavním pravidlem správné stravy je „jíst často, ale málo“. Tělo se pak s aktuálním trávením vyrovná mnohem lépe. Pokud si naopak mezi jídly dáváme mnohahodinové pauzy, tělo si odkládá rezervy na deštivý den v podobě tukové tkáně. Za druhé, klíčové jídlo je snídaně a ta by měla být bohatá na sacharidy – ale ty komplexní s vysokým glykemickým indexem.

Poslední jídlo je nejlepší sníst před 18:00 a alespoň 3-4 hodiny před spaním – v noci má tělo zpomalený metabolismus, proto musí být večeře lehce stravitelná. Nezapomínejte také jíst pomalu a vše důkladně rozžvýkat – první fáze trávení probíhá v ústech.

Vsaďte na zdravé jídlo!

Takzvané zdravé jídlo je v dnešní době stále populárnější mezi Poláky, kteří přikládají velký význam kvalitě jídel. Jde o velmi pozitivní trend, díky kterému můžete efektivně pečovat o své zdraví. Každý by měl alespoň jednou navštívit prodejnu zdravé výživy, aby zjistil, kolik atraktivních produktů zde lze zakoupit.

Nutno podotknout, že v éře naší doby můžeme využít i online nakupování, pokud je pro nás tato forma nejvhodnější a nejpohodlnější. V tomto typu obchodů často seženete zeleninu a ovoce, které pochází z prověřených, ekologických plodin.

Stojí za to se rozhodnout je koupit, mít záruku, že zelenina, kterou jíme, nebyla postříkána škodlivými pesticidy, které by mohly negativně ovlivnit naše tělo. Tím, že se zaměřujeme na zdravé jídlo, zaměřujeme se také na své vlastní zdraví, přičemž si pamatujeme, že to, co jíme, bezprostředně ovlivňuje naše zdraví.

Popularita zdravé výživy

Podle nejnovějších údajů Poláci přikládají stále větší význam zdravému jídlu a vědomě si vybírají hodnotnější potravinářské produkty. Možná to souvisí s přístupem k informacím o důležitosti dodržování zdravého životního stylu.

Bohužel se na našem trhu velmi snadno setkáte s ovocem a zeleninou, která pochází z netestovaných plodin, kde se používají škodlivé pesticidy. Nutno přiznat, že tyto druhy látek mohou mít poměrně rychlý dopad na naše zdraví a vést například k zažívacím potížím. Proto je mnohem lepší nakupovat ovoce a zeleninu přes prodejnu zdravé výživy.

Určitě snadno narazíme na mnoho takových zařízení, která budou fungovat v našem bezprostředním okolí. S jejich pomocí si zajistíme přístup k hodnotným potravinám, které nám poskytnou ty nejlepší živiny. Pokud nám záleží na našem zdraví, rozhodně bychom měli zvolit toto řešení.