Jak se zdravě léčit?

Málokdo ví, že zdravá vyvážená strava dokáže vyléčit řadu nemocí. Jak je to možné? Stačí si zjistit, jaké vlastnosti daný produkt má. Na nachlazení je nejlepší česnek a cibule. Jejich vlastnosti se tepelnou úpravou nemění, takže je můžeme úspěšně péct nebo smažit. Vyčerpání většinou vede ke snížení imunity, proto se vyplatí dbát na vyšší dávku vitamínů.

Zelenina a ovoce jsou skvělým zdrojem mnoha živin a mimochodem jsou skvělé jako svačina nebo druhá snídaně. Když prožíváme velký stres, stojí za to dbát na to, aby strava poskytovala dostatečné množství hořčíku a vitamínů A, E a C. Pomáhají bojovat proti volným radikálům, které jsou příčinou rakoviny, a jejich tvorba v těle souvisí stresovat.

Mléčné výrobky, ty, které obsahují probiotika, posilují imunitní systém. Ryby, jako je makrela nebo losos, jsou prevencí srdečních chorob, vysokého krevního tlaku a dokonce i deprese. Luštěniny jsou zdrojem bílkovin a vlákniny a také snižují „špatný“ cholesterol.

Zdravé stravování je důležité

Zdravé stravování je velmi obecný pojem, který se však v našem životě objevuje stále častěji. Hlavním důvodem je skutečnost, že obezita postihuje stále větší počet lidí po celém světě a v Polsku se tato situace rok od roku zhoršuje.

Dalo by se říci, že na vině je polská kuchyně, ale ve skutečnosti je pravda trochu jiná. Ano, neustálé pojídání smažených jídel se může projevit na naší postavě, ale stále častěji doplňujeme jídelníček sycenými nápoji. Místo vody k jídlu pijeme nápoje s velkým množstvím cukru, což pak končí problémy s váhou.

Zavedením zásad zdravé výživy se nemůžeme úplně odstřihnout od toho, co jsme běžně jedli, jde o to, abychom jedli chytře, chutně a zdravě. Dietu v žádném případě nemůžeme kombinovat jen s hlávkovým salátem a výrobky, které nemají chuť, protože nás to jistě odradí od změny životního stylu na zdravější. Hledejte také podporu u rodiny a přátel. Není snadné změnit styl stravování, zatímco ostatní se drží starého.

Na zdraví!

Existuje mýtus, že ořechy a semena tloustnou. To je chyba! Tyto druhy produktů jsou sice kalorické (až několik set kalorií ve 100 gramech), ale mají nenahraditelné nutriční hodnoty. Je to skutečné bohatství vitamínů a minerálů. Skutečnou niacinovou bombou jsou například arašídy. Tato pochoutka pokrývá 85 % denní potřeby vitaminu B3 u dospělých a až 100 % u dětí do šesti let. Je také cenným zdrojem bílkovin, a proto arašídy dychtivě jedí kulturisté a fitness nadšenci.

Známé a oblíbené vlašské ořechy, stejné zdraví! Chrání oběhový systém, bojují s hyperhidrózou a mají vliv i na léčbu křečových žil a hemoroidů. Snižují také riziko rakoviny. Prostě žvýkej bez výčitek!

Pokud vám záleží na linii, také byste se neměli vzdávat pojídání ořechů. Zasytí vás, takže po jiných nezdravých svačinkách nesáhnete. Dodáte si také potřebné minerály, které jste možná hubnutím ztratili. Nevzdávejte se tedy tohoto potěšení.