Je užívání keratinových doplňků bezpečné?

Keratinové doplňky nejsou nejnovějším vynálezem, protože se konzumují léta. V průběhu let tedy nebyly hlášeny žádné hrubě nebezpečné účinky konzumace této látky. Není tedy klasifikován jako nebezpečný a zároveň zakázaný přípravek.

Nelze jej však volně dávkovat. Jeho použití je zcela bezpečné při dodržení pokynů na obalu (dodržování rad výrobců) nebo při dodržování rad / doporučení specialistů. Pamatujte, že i produkty, které jsou všeobecně uznávány jako bezpečné a neinvazivní, jsou neškodné pouze tehdy, když se užívají správně.

Také je dobré pořídit si kreatinový prostředek z prověřeného zdroje (např. od známého a renomovaného výrobce). Kondicionér neznámého původu je často levnější, ale může způsobit více škody než užitku. Prakticky pouze nesprávné dávkování může způsobit nežádoucí účinky. A jsou to: zvýšené zadržování vody, dehydratace (při užívání kreatinu byste měli hodně pít), hubnutí ihned po skončení „kreatinového“ cyklu, nadměrné zadržování vody ve svalech.

Glutamin a kreatin – o užívání těchto doplňků dohromady

Tyto dvě látky se dají bezpečně vzájemně kombinovat a pro tělo to není příliš silná dávka. Jejich společné působení přispívá k nárůstu svalové hmoty během daného cyklu, ve kterém jsou tyto látky spotřebovávány.

Co tato dvě opatření dělají? Za prvé, jejich společné působení spočívá v tom, že výrazně zvyšují hydrataci svalových buněk. Tato aktivita má za následek stimulaci proteinového anabolismu.

Glutamin a kreatin jsou klasifikovány jako velmi silné (i nejsilnější) antikatabolické látky, protože účinně eliminují možnost odbourávání bílkovin ve svalech. Na tomto místě je třeba dodat, že užívání těchto dvou doplňků současně má na sebe synergický efekt. Díky těmto specifikům se zvyšuje syntéza glykogenu ve svalech a zvýší se i retence kreatinu ze svalů.

Výše uvedený popis ukazuje, že glutamin a kreatin lze bezpečně kombinovat pro dosažení požadovaných výsledků, pokud jde o svalovou hmotu. Krátce k dávkování – kreatin (ve formě monohydrátu) užíváme dvakrát – 5 gramů před snídaní, 5 gramů po tréninku. Glutamin, stejně jako kreatin, však užívejte pouze 5 gramů před spaním.

Doplňky a vitamínové a minerální doplňky

Jedná se o produkty, které jsou souborem nashromážděných vitamínů a minerálů, které se vyznačují komplexním a komplexním působením na naše tělo, fyzickou i psychickou námahu.

Kdo by je měl jíst? – Nejen, že jsou určeny lidem, kteří mají nedostatek vitamínů nebo minerálů nebo jsou nemocní. Preferují je také sportovci (zejména siláci, fitness a kulturisté), lidé, kteří vedou aktivní životní styl nebo jsou příliš vyčerpaní.

Co takové doplňky obsahují? – Tyto živiny obsahují nejčastěji takové vitamíny jako: Vitamín: A, C, D, E, K, B1, B2, B6, B12, niacin, biotin, kyselina listová, kyselina pantotenová. Pokud jde o minerály, jsou to: Vápník, Fosfor, Jód, Hořčík, Zinek, Selen, Měď, Mangan, Chrom, Molybden, Chlorid, Draslík, Křemík, Cín, Vanad, Bór, Nikl a další.

Klíčové indikace pro použití:

  • fyzická, psychická a duševní únava,
  • snížení imunity, vystavení infekcím, nemocem, nachlazení atd.
  • při velmi tvrdém, vyčerpávajícím silovém tréninku,
  • při nedostatku vitamínů a minerálů.