Kardio trénink

Kardio trénink je jinak známý jako vytrvalostní trénink. je to soubor cviků, který má za cíl zlepšit výkonnost našeho těla. Kardio trénink pomáhá nejen zhubnout, ale má také pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a fungování celého těla. Kardio trénink je v boji o štíhlou postavu nejúčinnější.

Měli byste si uvědomit, že samotná dieta k zbavení se nechtěných kilogramů nestačí. Aby hubnutí přineslo kýžené výsledky, je nutné cvičením spalovat tuk, který v těle je. Mezi nejoblíbenější kardio cvičení patří běh, jízda na kole, chůze, jogging a plavání.

Doma to bude trénink na stacionárním kole (tzv. spinning), stepper, crossový trenažér, běžecký pás a trénink s využitím švihadla. V zimním období bude kardio tréninkem běh na lyžích a bruslení. Chcete-li zhubnout, cvičte 20 až 30-40 minut denně alespoň třikrát týdně při mírné intenzitě. Tepová frekvence cvičící osoby by měla být 60-70% maximální tepové frekvence po celou dobu námahy.

Kardio trénink pro začátečníky

Je to nejlepší způsob, jak se zbavit tělesného tuku a skvělý začátek cvičení pro lidi, kteří své dobrodružství se sportem a tréninkem teprve začínají. Samotný trénink nám pomáhá usilovat o vysněnou postavu a zároveň redukovat tělesný tuk. Můžete je používat v jakýchkoli podmínkách, doma v posilovně nebo dokonce v parku, s vybavením i bez.

Měly by být přizpůsobeny síle a kondici daného člověka, věku i indikacím a kontraindikacím. Kardio trénink pro začátečníky by měl zahrnovat cvičení jako běh na rotopedu, běh na eliptickém trenažéru nebo jízda na stacionárním kole. Běh na eliptickém trenažéru se doporučuje zejména pro kardio trénink. Eliptický trenažér nejen spaluje tuky, ale také zlepšuje vzhled spodních částí těla, například hýždí nebo stehen.

V prvním týdnu by měla cvičení trvat 10-15 minut, se začátkem dalšího týdne pak dobu prodlužujeme o dalších 5 minut, až dosáhne 30-40 minut. Samozřejmě než začneme cvičit, je nejlepší si individuálně sestavit tréninkový plán, abychom nepřetěžovali naše tělo.

trénuješ? – Doplňte nedostatky pomocí ZMA

Stále oblíbenějším doplňkem stravy na trhu je ZMA, přírodní produkt obsahující kombinaci zinku, hořčíku a vitamínu B6. Právě ztrátě těchto prvků z těla jsou nejvíce vystaveni lidé, kteří trénují v posilovně. Tyto složky regulují procesy syntézy proteinů, což je důvod, proč sportovci užívají ZMA ke zvýšení síly a endogenní syntéze anabolických hormonů, jako je testosteron, který může zvýšit svalovou sílu až o 200%.

Navíc užívání kombinace zinku, hořčíku a vitamínu B6 poskytuje řadu výhod pro fungování celého těla. Hořčík pomáhá bojovat s fyzickou únavou organismu, příznivě působí na nervový systém, svaly a kosti a udržuje rovnováhu elektrolytů. Zinek je naopak základem pro správně fungující imunitní systém. Kromě toho příznivě působí na zrak, kosti a stav vlasů, kůže a nehtů a chrání před oxidativním stresem. Vitamin B6 zase zlepšuje jejich vstřebávání. Tento doplněk lze užívat dlouhodobě, zejména během tréninku.