Kořen zázvoru v naší stravě, zdraví a vitalitě

Stále častěji hledáme zdraví v přírodě, stále více jsme ochotni používat staré a osvědčené postupy nejen k léčbě nemocí, ale i k prevenci nemocí a posílení našeho těla. Přestože kořen zázvoru není tradičním produktem, který naše babičky používaly k udržení zdraví rodiny nebo k léčbě infekcí, v posledních letech si v Polsku získal obrovskou oblibu. Kořen zázvoru by se měl oloupat z tenké slupky a poté nakrájet nebo nastrouhat, přidat do čaje, polévky nebo jako přídavek do omáčky na sendviče.

Jeho chuť je ostrá a kořenitá, ale na zdravotní vlastnosti stojí za to si zvyknout, tohoto produktu také nemusíme použít hned mnoho, stačí pár náplastí na čaj. Zázvor lze přidávat do teplých pokrmů, své vlastnosti neztrácí, ale je nejlepší ho skladovat v lednici, díky tomu vydrží déle čerstvý a nevysychá. Zázvor je nenahraditelný při kašli, rýmě a bolestech v krku, protože působí ve všech těchto oblastech. Má také silný diaforetický účinek a mírně analgetický účinek, takže je užitečný při všech typech infekcí.

Vyplatí se využívat přírodní metody léčby a prevence nemocí, a to nejen těch nám po staletí známých, ale i těch nových, které přinášejí mnoho zdravotních benefitů.

Základy zdravé výživy

Vědomá výživa je velmi důležitá pro udržení zdraví, udržení pěkné postavy a dokonce i pro budování pohody a nálady. Zásad zdravého stravování je mnoho, ale některé lze jistě považovat za nejdůležitější. Jde především o kvalitu příjmu potravy. Vyhýbání se hotovým výrobkům, často velmi zpracovaným a sahání po polotovarech a nejlépe vlastní přípravě jídel z co nejpřirozenějších surovin.

Zdravé stravování také znamená dodržovat pravidla ohledně příjmu správného množství živin. Racionální jídelníček nevyžaduje vyloučení sacharidů. Naopak, stejně jako tuky jsou nezbytné pro udržení zdraví a života. Musíte si však vybrat ty kvalitnější. Ovoce místo sladkostí a nenasycené tuky. Vyplatí se také vsadit na pravidelná jídla, pokud možno na bázi zeleniny. Nezapomínejte na maso, ale také to nepřehánějte.

Sport a zdraví?

Naše zdraví je nejdůležitější. Bohužel si to často uvědomíme, když je ztratíme. Bez ohledu na to, jak jsme staří a v jaké kondici naše tělo je, bychom tedy rozhodně měli začít jíst zdravěji a také dbát na pravidelnost jídla.

To vše může ovlivnit naši pohodu. Ještě důležitější je, že pro mnoho lidí to bude znamenat, že budou mít mnohem hezčí vlasy. Někdy jsou naše pleť a vlasy neatraktivní, což je způsobeno špatnou stravou, včetně pití velkého množství alkoholu nebo kouření cigaret.

Proto je potřeba se o sebe starat, protože díky tomu dosáhnete více. Pokud jde o zdraví, je třeba připomenout, že můžete začít sportovat. Díky tomu okysličíme své tělo, a budeme se tak moci mnohem lépe prezentovat. Stojí za to mít to na paměti a také uvidíme, že to pro nás bude mít velký význam.