Lehká dieta – vyplatí se vybírat?

Lidé na různých typech eliminačních diet pečlivě čtou etikety na potravinách. Ne vždy však kontrolují suroviny, jen aby nakoupili co nejméně zpracované potraviny. Zajímá je především počet kalorií, které porce produktu poskytne.

Lidé, kteří hubnou, hledají na obalu i nápis light, vyhrazený pro nízkokalorické potraviny. Najít takové produkty na pultech obchodů není těžké. Je jich čím dál tím víc, slaných i sladkých. Velký zájem o ně mají lidé, kteří drží nízkokalorické diety. Je však dobrý nápad na nich založit svůj jídelníček? Ukazuje se, že není.

Ačkoli light produkty obecně poskytují méně kalorií než jejich tradiční protějšky, obsahují mnoho přísad, které neprospívají zdraví ani nepodporují tvarovanou postavu. Takové jídlo můžete jíst za výjimečných okolností nebo na začátku odtučňovací kúry, kdy je obtížné přejít na nový způsob stravování.

V první řadě trénink

Efektivita jakéhokoli tréninku nezávisí pouze na jeho kvalitě nebo úsilí, které je do něj vloženo. Při cvičení si musíme uvědomit důležitost anabolických hormonů. Jedním z nejdůležitějších hormonů je růstový hormon, testosteron a inzulín.

Když trénujeme velmi často, nestaráme se o správnou hladinu inzulínu v našem těle a každý trénink snižuje hladinu inzulínu v našem těle. Poskytnutím také sacharidů si po intenzivním tréninku můžeme být jisti, že půjdou do svalových buněk. Stojí za to se o tomto hormonu dozvědět více, abyste se v budoucnu postarali o jeho hladinu.

Je to jediná látka, která nenahraditelným způsobem snižuje glykémii. Dobrá znalost inzulínu nám umožňuje udělat z něj důležitý nástroj, nezbytný pro budování svalové hmoty. Díky správně naplánované stravě a tréninku máme možnost zaměřit anabolické účinky inzulinu na svalovou tkáň, nikoli tuk.

Glukosamin sulfát – může být užitečný?

Glukosamin sulfát je biologická chemická látka, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Nachází se mimo jiné v kloubní chrupavce a tekutině, která tyto vaky vyplňuje. Sportovci používají glukosamin sulfát jako doplněk stravy.

Má především hojivé vlastnosti, zlepšuje stav tekutiny v kloubních pouzdrech, posiluje chrupavky a šlachy. Tento doplněk se také používá jako prostředek k úlevě od bolesti spojené s klouby a degenerativními onemocněními. Podle některých zdrojů je glukosamin sulfát formou glukosaminu, kterou tělo nejlépe vstřebává.

Ve farmaceutickém průmyslu je dostupný ve formě vysoce kvalitních tablet. Před užitím tohoto doplňku byste se měli poradit se svým lékařem. Správnou stravou ze zeleniny a ovoce absolutně nemůžete nahradit žádné doplňky. U citlivých osob může navíc způsobit intoxikaci organismu a gastrointestinální změny. Je však vzácné, aby tento doplněk způsobil vedlejší účinky.