Na trénink nalačno nebo po jídle?

Spousta lidí, kteří právě začínají své dobrodružství s fitness, přemýšlí, zda je lepší jíst před tréninkem nebo po tréninku? Ve skutečnosti vše závisí jen na nás samotných. Někdo dosahuje lepších výsledků po jídle, jinému to jde lépe při cvičení nalačno. Ihned po probuzení je v našem těle málo kortizolu a inzulínu.

V důsledku toho se tělo přepne na čerpání energie z tukové tkáně. Již zmíněné hormony však mohou působit destruktivně i na svalovou tkáň. Pokud nejsou naší prioritou vytrvalost a síla, ale pouze co nejrychlejší úbytek zbytečných kilogramů, můžeme cvičit nalačno. Pokud však trénujeme na zlepšení naší vytrvalosti, bylo by nejlepší cvičit po vydatném jídle.

Před tréninkem je nejlepší snídat převážně ze sacharidů a bílkovin. Po cvičení je také dobré sníst jídlo z tuků a sacharidů. Správně zvolený jídelníček a hodně sebezapření by měly přinést očekávané výsledky.

Předtréninkové jídlo – co byste měli vědět?

Stojí za to vědět, že správně zvolená strava je pro účinky tréninku nesmírně důležitá. Téměř každý si je vědom důležitosti jídla přijatého po cvičení. Zároveň lze pozorovat, že mnoho lidí problematiku jídla před tréninkem bagatelizuje.

To je zjevná chyba. Poskytování reakcí na živiny je velmi důležité pro efektivitu vašeho cvičení. Stojí za to si uvědomit, že cvičením s prázdným žaludkem si naděláme více škody než užitku. Nutno však podotknout, že vše na talíři musí být správně vybráno. Až dvě hodiny před začátkem cvičení můžeme sníst velké jídlo, které dodá solidní porci energie.

Kuře, ryby, vejce – to jsou osvědčené produkty. Pokud však můžete jíst pouze před tréninkem, měli byste se zaměřit na light produkty. Ovoce, zelenina, mléčné koktejly (bez cukru!) Nebo cereálie s odstředěným mlékem budou to pravé – dodáte tělu dávku základních živin a nebudete se cítit těžce.

Jídlo po pozdním tréninku?

Denní povinnosti a doprovodný shon jsou faktory, které rozhodně neprospívají udržení dobré kondice. Mnoho z nás si na pravidelný trénink prostě nenajde čas nebo k němu nepřistupuje správně. Odborníci se však shodují – cvičit se dá i pozdě večer, fakt je, že to musíte dělat s rozumem.

O důležitosti správně vyváženého jídla, které tělu umožní regeneraci po cvičení, není třeba nikoho přesvědčovat. Bohužel se často stává, že lidé, kteří trénují pozdě během dne, tuto záležitost vzdají, což je zjevná chyba, která se velmi rychle vypomstí.

Pamatujte, že v takové situaci (ale v žádné jiné situaci) můžete udělat výjimku jíst těsně před spaním. Důležité jsou správně zvolené živiny. Základem je protein, který pomůže při regeneraci svalů. Je také dobrým zvykem jíst zeleninu, aby bylo vaše tělo hydratované. Začněte další den zdravou a výživnou snídaní.