Návštěva posilovny – jak se připravit a co dělat po ní?

Někdo uvažuje o cvičení pod širým nebem, jiný raději kombinuje trénink v posilovně s během nebo plaváním. Jsou i tací, kteří se spoléhají pouze na návštěvy posilovny. Co nám dávají ty druhé?

Ne každý má doma atlas – multiposilovna je zařízení, které nabízí mnoho možností pro silový trénink. Další výhodou je, že jej může používat více lidí současně. břemena jsou řádně zajištěna, takže se o správné jištění nemusíme starat. Pokud máme v posilovně atlas, můžeme dělat mnoho cviků na jednom místě. Je to pohodlné pro mnoho lidí. Cvičení na atlasu navíc nevyžaduje pěkné počasí a přístroj můžeme použít vždy.

Posilovna nejsou jen přístroje – při návštěvách posilovny můžeme využít nejen přístroje, ale i rady osobního trenéra. Mnoho posiloven má navíc vlastní prodejny s doplňky, kde se můžeme zásobit pro nás vhodnými produkty. Díky trenérovi a živinám jsme na trénink komplexně připraveni.

Doplňky stravy – jak ovlivňují naše zdraví?

Úlohou doplňků a doplňků výživy je dodat tělu cenné složky a vitamíny, když tomu brání běžná strava nebo když to vyžaduje zdravotní situace. To se může stát při nedostatcích, nemocech a při zvýšené námaze organismu, např. při sportovním tréninku. Tělo pak potřebuje více složek než normálně a je potřeba ho podpořit suplementací.

Každá živina, minerál nebo vitamín hraje v těle roli. Úkoly, které jsou jim svěřeny, jsou důležité, zodpovídají za správné fungování lidského těla, práci orgánů, tvorbu enzymů, stavbu svalů a kostí. Když tělo musí čelit obtížnějšímu úkolu: bojovat s nemocí, zotavit se po operaci, nést plod, zdvojnásobit fyzickou nebo intelektuální námahu – zvyšuje to své nároky. Abychom je splnili, musíme zajistit všechny potřebné ingredience.

Doplňky nebo výživové přípravky mohou být v takových situacích velmi nápomocné, protože umožňují rychle a precizně aplikovat prospěšné ingredience a předcházet tak poruchám a případným onemocněním.

Něco předtím a něco potom

Trénink by se měl řídit pravidly, která zajistí správnou techniku ​​provedení a odpovídající počet opakování. Abyste se na intenzivní cvičení dobře připravili, vyplatí se používat vhodné přípravky. Neměli bychom na ně zapomínat ani po absolvování cvičení.

Předtréninkové doplňky jsou navrženy tak, aby vytvořily anabolické prostředí. Poskytují pocit tzv svalové pumpy, kdy je do buněk intenzivně pumpována krev, stimulující jejich růst. Přípravky používané před tréninkem obsahují také složky, které mají energizující účinek. Dodávají cvičení motivaci a sílu.

Suplementy užívané po tréninku jsou souborem ingrediencí, jejichž úkolem je urychlit regeneraci. Pokud proces přestavby proběhne správně a tělo dostane potřebné živiny, jsme v krátké době připraveni na další trénink. Pokud zanedbáme regeneraci svalů po cvičení, můžeme vést k přetrénování.