Pravidelný trénink – je klíčem k úspěchu?

Každý, kdo cvičí s úmyslem shodit zbytečné kilogramy, chce dosáhnout těch nejlepších výsledků. Denní porce pohybu je skvělým spojencem v boji s nadváhou, ale přemíra pohybu může být kontraproduktivní. Lidé, kteří trénují příliš intenzivně, si stěžují na bolavé svaly a nedostatek času na jakoukoli aktivitu kromě cvičení a pracovních povinností.

Rozhodně to není pro vaše zdraví nebo pohodu. Nemá cenu podřizovat celý svůj život boji s přebytečnými kily, protože to dříve nebo později skončí vážnými problémy. Každý má jiné tělo a hubne svým vlastním tempem. Proto se musíte smířit s tím, že získat zpět štíhlou postavu bude trvat dlouho. Nikdy byste se neměli vzdávat fyzické aktivity, ale pamatujte na střídmost.

Dvě nebo tři návštěvy fitness klubu týdně jsou více než dost. V ostatní dny můžete cvičit doma, pamatujte na to, že svaly potřebují čas na regeneraci. Neuškodí tedy udělat si krátkou pauzu a setkat se s přáteli nebo zajít do kina.

Cvičení na břicho pro začátečníky

Dobře vyvinuté břišní svaly hrají v našem těle velmi důležitou roli. Jsou oporou téměř při každém silovém cvičení. Kromě důležitých fyzických úkonů ovlivňují i ​​estetiku postavy. Po vizualizaci tzv šestibalení naše silueta je mnohem hezčí.

Viditelnost břišních svalů ale závisí především na úrovni tělesného tuku v našem těle. Břišní svaly lze procvičovat relativně častěji než jiné partie a velmi intenzivně s využitím velmi krátkých přestávek mezi sériemi daného cviku. Základním cvikem jsou samozřejmě kliky. Kroky jsou následující: Položte chodidla celou plochou na zem, pokrčte kolena v úhlu přibližně 90 stupňů a položte ruce za hlavu.

Pozor na práci s břichem a ne se zády. Pokud hledáme dobrý tréninkový plán pro silné břišní svaly, měli bychom se seznámit s Weiderovou aerobní šestkou a tréninkem břišních svalů, který obsahuje soubor velmi zajímavých cviků. Břicho byste ze začátku neměli mučit velkým počtem opakování, ale postupně přecházet.

Nalezení správné formy činnosti

Pravidelní členové posilovny pro ně hledají ty nejlepší formy tréninku. Nejlepší je, když dávají viditelné výsledky co nejdříve. Přitahování na hůl s přehmatem je jednou z technik, které umožňují cvičení hmoty. Touto metodou se intenzivně procvičují svaly zad a ramen.

Zádové svaly nejvíce pracují, když se vytahujete tlakem a přitahováním. Tato metoda je o něco obtížnější než chin-up na tyči. Při takovém tréninku by měly být paže plně nataženy na tyči, hlava by měla být v jedné linii se zbytkem těla. Vytahujte se plynulými pohyby, udržujte stabilní polohu, aniž byste se houpali nebo dělali náhlé pohyby.

Při každém přítahu by mělo být tělo umístěno co nejblíže tyči. Brada by měla být téměř přesně ve výšce tyče. Po vytažení byste se měli spustit dolů do narovnaných rukou. Pouze pravidelné cvičení může přinést požadovaný efekt, nejlépe je cvičit systematicky v přesně stanovených intervalech pod bedlivým dohledem trenéra.