Proteinové doplňky pro sportovce

Sportovci jsou v důsledku neustálé fyzické námahy vystaveni ztrátě cenných minerálů a živin. K nápravě závažných nedostatků používají vhodně zvolené diety, které jsou často doplněny sportovní výživou nebo doplňky stravy.

Úkolem živin je především poskytnout tělu složky jako bílkoviny a sacharidy – rozlišujeme jak tyto živiny, tak živiny, které tvoří kombinaci těchto dvou složek. Úkolem živin je především rozvoj kosterního svalstva a zvýšení rychlosti zátěžových metabolických procesů.

Jejich úlohou je také omezovat v těle látky, které by mohly přispívat k nepravidelnostem ve využívání energie nebo k jejím ztrátám. Proteinové doplňky jsou nejčastěji dostupné ve formě prášků k rozpuštění, které mají často charakteristické příchutě. Koupíte je ve sportovních obchodech a posilovnách. Tyto produkty optimálně podporují sportovce v jejich boji o lepší výsledky a postavu.

Oblíbené sacharidové doplňky

V důsledku intenzivních tréninkových cyklů nebo silné fyzické námahy se energetické zásoby snižují. Snižuje se množství glykogenu nahromaděného ve svalech a játrech a tím klesá vytrvalost a pohybová kapacita těla. Nedostatek sacharidů navíc vede k rozpadu svalové tkáně.

Ztráty sacharidů lze doplnit sacharidovými doplňky. Tento typ suplementace poskytuje především potřebnou porci energie a doplňuje deficity glykogenu, tedy rezervního materiálu, který lze rychle rozložit na glukózu, která se pak stává zdrojem energie v anaerobním metabolismu. Sacharidové přípravky užívané před tréninkem zvyšují intenzitu a efektivitu cvičení. Užívané po tréninku pozitivně ovlivňují regeneraci svalových vláken a brzdí katabolické procesy.

Správně zvolená suplementace výrazně podporuje fyzické cvičení. Sacharidové doplňky se doporučují zejména v silových sportech (např. v kulturistice, vzpírání nebo armwrestlingu), zejména během velmi intenzivních tréninkových cyklů.

Kde koupit živiny?

Nákup správného doplňku vám umožní podpořit váš jídelníček a dosáhnout rychlejších tréninkových výsledků. Abychom získali ty správné produkty, musíme zajít do obchodu s živinami. Můžete také nakupovat online nebo v posilovně.

Stacionární prodejny – Téměř v každém městě je prodejna, která poskytuje široký výběr doplňků pro silové sportovce. Pokud tam pracuje kompetentní prodejce, můžeme využít jeho rady a vybrat produkt adekvátní našim potřebám. Velmi často se v budově tělocvičny nacházejí i obchody s živinami. Nejsou sice tak rozsáhlé jako tradiční body, ale najdeme v nich správně vybrané zboží. O radu můžeme požádat osobního trenéra, který v budově působí.

Internet je pohodlí – mnoho lidí nakupuje doplňky online. Nakupování je rychlé a pohodlné a objednávku lze zadat i uprostřed noci. Zboží je doručeno až k Vám domů. Na internetu máme spoustu času na výběr, můžeme si přečíst názory na daný doplněk a prostudovat jeho složení. Výhodou je také široký výběr.