Skořice a hubnutí – je to účinný způsob?

Skořice je známá a oceňována středoškolskou medicínou po mnoho staletí. V Evropě byl poměrně široce používán již ve středověku. Jednou z jeho zajímavých předností je síla podporovat hubnutí. Skořice má značný význam v procesu metabolismu.

Dokáže ho zrychlit, a tím vám umožní shodit zbytečné kilogramy. Skořice navíc obsahuje vlákninu, díky které se rychleji začneme cítit sytí, a navíc vytáhne z pokrmů sladkou chuť, díky které se můžeme vzdát přebytečného cukru. To vše nám usnadňuje držet restriktivnější dietu. Používejte tedy skořici jako koření do suchých i sladkých pokrmů.

Skvěle chutná i v nápojích (můžete pít kávu nebo kakao s přídavkem skořice). Pokud jde o pokrmy se skořicí, nejoblíbenější je kaše, zejména proto, že se dá jíst s ovocem. Skořice je také skvělým doplňkem syrového ovoce. Díky koření se jimi rychleji nasytíme a omezíme tak množství zkonzumovaného cukru s ovocem.

Proč se vyplatí používat doplňky s obsahem vitamínu C pro leváky

O vitaminu C slyšel snad každý. Mnohem méně známý termín je vitamin C levák. Je to škoda, protože jeho suplementace může zaručit lepší zdraví. Vyplatí se po ní sáhnout zejména v období zvýšených chřipek a nachlazení.

Vyznačuje se výbornou vstřebatelností naším tělem. Může být přijímán ve formě doplňků v přírodě, nachází se v divokých růžích a acerole. Měli by ho užívat nejen ti, kteří si chtějí zaručit lepší zdraví. Ti, kteří drží dietu, mohou také těžit z vitamínu C pro leváky. Má velký vliv na metabolické procesy probíhající v těle. Snižuje množství škodlivých volných radikálů v těle.

Ty jsou zodpovědné za stárnutí našeho těla. Vitamín C pro leváky se běžně používá i v kosmetologii. Tím však blahodárné účinky vitamínu C levoruké nekončí. Urychluje hojení ran, zlepšuje činnost cév, je dobrý proti křečovým žilám.

Samozřejmě je důležité nezapomínat na cvičení

Jedním z nejlepších izometrických cviků pro nejlepší výsledky je tzv. „plank“. Dobře provedená cvičení zapojují mnoho svalových skupin. S jeho pomocí můžete krásně vyrýsovat břišní svaly, paže, hýždě i stehna. Zpočátku se cvičení může zdát triviální.

Existuje minimálně několik druhů cviků na prkno. Začneme tím základním, tedy vleže. Předloktí jsou opřena o zem, váha zadního těla by měla spočívat na prstech u nohou. Tento cvik můžete provádět i s nataženými pažemi. Do té míry. Hlavním bodem je vydržet určitou dobu v popsané poloze.

Pokud plankujete s narovnanýma rukama, zkuste na začátku vydržet 1 minutu. Pokud plankujete pokrčená předloktí, zkuste vydržet 30 sekund. Plank je tedy v něčem podobný tradičním klikům, ovšem s tím rozdílem, že v jedné pozici musíme vydržet určitou dobu. Cvičení se zdá být dostatečně jednoduché, ale stojí za to zkusit zjistit, jestli to není úplně jinak.