Spánková deprivace a dieta – co byste měli vědět?

Lidé, kteří se zajímají o dietu, čtou různé užitečné tipy v různých lékařských časopisech a procházejí tuny článků na internetu, ve kterých se vám snaží přesně říct, co dělat, aby se jejich tělo udrželo v dokonalé kondici. Chcete-li však najít odpověď na tuto otázku, musíte pochopit, že neexistuje žádný dokonalý dietní plán.

Je to pravda – každý má jiné tělo, takže každý by měl hubnout jinak. Záleží na velikosti, věku, pohlaví, úrovni a množství fyzické aktivity, zdraví a seznam by mohl pokračovat dál a dál. Tělo se nezlomí, pokud se den nebo dva nevyspíte. Mnoho fitness expertů s oblibou říká, že musíte spát dostatečně a tolik hodin spánku každou noc, abyste zhubli.

Spánek je stále velmi důležitý, ale nemusíte nutně potřebovat ideální plán spánku, abyste toho dosáhli. Základem je snažit se každou noc dobře spát – ale nerozčilujte se, pokud to nejde. Stále můžete pokračovat ve své dietě další den s určitou kontrolou.

Tělesná teplota

Inu, jak známo, normální tělesná teplota je známkou dobrého zdraví a každá výrazná odchylka od normy je považována za nemoc. Předpokládá se konstantní hodnota pro jedince lidského druhu a činí 36,6 stupňů.

Měření se samozřejmě mohou mírně lišit, neboť vše závisí na denní době a míře fyzické aktivity daného člověka. Hodně také záleží na tom, kde se teplota měří. Nejčastěji jde o dutinu ústní, řitní otvor a podpaží, případně čelo, máme-li co do činění s elektronickým teploměrem. V řiti je vyšší než v ústech, zatímco v podpaží je nižší než v ústech.

Tělesná teplota do značné míry závisí na denní době a je nejnižší mezi 23:00 a 3:00 a nejvyšší mezi 10:00 a 18:00 hod. Ptáci jsou jedinými zvířaty, jejichž křivka změny tělesné teploty je podobná jako u lidí. Kolísání tělesné teploty způsobuje především menstruace, horečka, alkohol a dokonce překvapivě i některé potraviny.

Na cvičení záleží také – to ví mnoho lidí

Lidé, zejména sportovci, procvičují různé části těla. Každý den se snaží dělat cviky, které působí na jiné části těla. Řídí se však radami a trénují pod dohledem zkušených trenérů. Ne každý si může dovolit chodit do posilovny. Co tedy dělat, abyste dosáhli podobných efektů jen za levnější cenu?

Dá se cvičit doma. Článek představí některé cviky na ramena, které můžete snadno provádět sami doma. Na některé cviky stačí činky, které lze s úspěchem nahradit každodenním vybavením. Cvičení, která jsou účinná na ramena, jsou: vertikální shyby, tedy paže (nohy, ruce opřete o podlahu a takto chodíte dopředu a dozadu).

Pamatujte, že se nesmíte hned přepracovat, protože si můžete ublížit a zranit se. Pro domácí cvičení je nejlepší používat činky. Pokud však nemáte, stačí lahve s vodou. Než kdokoli začne tato cvičení, stojí za to prozkoumat informace na toto téma. Případně si najděte trenéra a poraďte se s ním.