Tajemství spalovačů tuků

Slovní spojení „spalovače tuků“ asi nezná každý, ale o doplňcích podporujících proces hubnutí už slyšel asi každý. Pravdou je, že tyto suplementy a spalovače jsou jedno a totéž. Jde o skupinu produktů, které mají napomáhat redukci tuku.

Mohou být víceméně přírodní, protože mnoho rostlin obsahuje látky, které jsou považovány za spalovače tuků. Nejčastěji se však tento název používá pro užší skupinu prostředků, jejichž účinky prokazatelně podporují hubnutí. Mezi tyto látky patří především kofein a katechin. Ten první najdete samozřejmě v kávě a ten druhý v zeleném čaji.

Z těchto a dalších látek tohoto typu se vytvářejí suplementy, jejichž konzumace je účinná především při kombinaci s tréninkem. Všichni odborníci na výživu jednoznačně potvrzují, že užíváním jakýchkoli kapslí se zázraky neudělají. Má to být podpora stravy, ne náhrada. To je zase nutné kombinovat s fyzickou aktivitou.

Kroupy jsou ideální pro lidi na dietě

Pohanka, proso, ječmen – v Polsku tyto syté a hodnotné pokrmy milujeme již po staletí. Kroupy jsou velmi oblíbené nejen v Polsku. Obyvatelé Blízkého východu používali bulgur po staletí. U nás je tento pokrm zcela neznámý a je to škoda, protože má výborné nutriční vlastnosti.

To, co odlišuje tento druh krup od polských, je vysoký obsah vlákniny. Ve srovnání s polskými krupicemi jich bulgurské krupice obsahují dokonce dvojnásobek. Toto jídlo je také skutečnou pokladnicí draslíku a fosforu. Sáhnout by po něm měli i ti, kteří bojují s nedostatkem hořčíku. Na 100 g tohoto produktu je až 32 mg hořčíku.

Lidé, kteří drží dietu, by tento druh kaše měli nutně zařadit. Díky vysokému obsahu vlákniny zlepšuje trávení, a tím výrazně zlepšuje metabolismus. Vláknina absorbuje vodu, a proto poskytuje delší pocit plnosti. Použití této kaše vám umožní zbavit se zbytečných kilogramů.

Pomoci mohou i jiné doplňky stravy

I ti nejvytrvalejší kulturisté v určité fázi svého tréninku dosáhnou bodu, kdy bude nutné užívat doplňky stravy. Používané s mírou, správně upravené jistě pomohou zlepšit dosažené výsledky. AAKG poskytuje dobré výsledky.

Tato zkratka se vztahuje na látku na bázi soli kyseliny glutarové a také argininu. Tento doplněk zlepšuje prokrvení svalů. Díky tomu se rychleji a intenzivněji vstřebávají všechny živiny, které jsou živinou a stavebním materiálem pro svaly. To podporuje rozvoj svalové tkáně a umožňuje mnohem rychlejší regeneraci organismu sportovce. Navíc tento přípravek zpomaluje proces odbourávání bílkovin.

Díky pravidelnému užívání AAKG se zvyšuje nejen velikost svalů, ale také jejich síla a vytrvalost. Pokud chceme dosáhnout nejlepších výsledků, je nejlepší použít tento přípravek těsně před tréninkem. Každopádně vše závisí na účelu opatření. Když je regenerace po AAKG důležitější, vyplatí se sáhnout po tréninku.