Váhové doplňky

Masové doplňky jsou produktem dostupným v mnoha sportovních obchodech. Používají je především kulturisté a vzpěrači. Přesto stále častěji mladí lidé toužící po dokonale vyrýsovaném těle využívají i živiny, které navyšují hmotu.

Stavební hmota je cyklický proces. Při jeho zvýšení je možné začít pracovat na budování svalů. Při plánování přibírání na váze a budování svalů je důležité pamatovat na to, že tělu by měla být poskytnuta velká dávka energie a živin, které zajistí úspěch. V první řadě hrají důležitou roli bílkoviny a bílkoviny obsažené v těchto živinách. Doplňky stravy často přinášejí poměrně rychlé a překvapivé výsledky. Musíte však pamatovat na to, abyste tyto doplňky používali moudře.

Všechny suplementy mají energetickou funkci, dodávají tělu energii a sílu pro cvičení. Jsou určeny hlavně pro kulturisty, vzpěrače, ale i pro lidi, kteří chtějí rychle dosáhnout požadovaného efektu dokonale vyrýsovaného těla.

Proteinové doplňky

Proteinové doplňky jsou používány sportovci za účelem inhibice procesu katabolismu ve svalové tkáni a doplnění proteinové rovnováhy. Po intenzivním tréninku se ukázalo, že svalové doplňky jsou obzvláště užitečné. Protein je nezbytný pro budování svalů a dělá to tak rychle, jak je to možné.

Redukce tuku – Zajímavé je, že proteinové doplňky se ukazují jako účinné v procesu snižování tělesného tuku. Hubneme, protože bílkoviny ovlivňují práci endokrinního systému a … uvolňují více růstového hormonu, což přispívá k nárůstu objemu tuku v našem těle.

Lidé, kteří cvičí – Pouze když cvičíte, máte skutečně zvýšené potřeby, pokud jde o užívání proteinových doplňků. Při velkém příjmu bílkovin nelze zapomínat na vápník, protože při vysokoproteinové dietě o tento prvek hodně přicházíme. Kolik bílkovin? Záleží na jednotlivých faktorech – fyzické aktivitě, tělesné hmotnosti, metabolickém typu. Neřiďte se tím, kolik toho váš přítel sní, protože se může ukázat, že berete špatnou dávku.

Sacharidovo-proteinové doplňky nebo gainery

Když začneme cvičit v posilovně, chceme dosáhnout dvou efektů. Prvním je spalování tuků, druhým rozvoj a zlepšení vzhledu svalové hmoty. Obě záležitosti vyžadují nejen pravidelné a správně zvolené cvičení, ale také přizpůsobení jídelníčku potřebám těla. Kromě běžných jídel bychom pro zvýšení účinků měli užívat i doplňky stravy.

Mezi celou řadou produktů doplňujících naši stravu najdeme gainery. Jsou určeny hlavně pro štíhlé lidi s rychlým metabolismem. Nejen, že obohatí jídelníček o sacharidy a bílkoviny, ale také skvěle doplní hladinu glykogenu v krvi.

Sacharidy jsou základním a pro tělo snadno dostupným zdrojem energie. Stimulují také produkci inzulínu – hormonu, který má velký vliv na stavební a anabolické procesy. Tělo je ukládá ve formě glykogenu, který však není příliš bohatý. Pokud tedy chceme navýšit svalovou hmotu, měla by být doplňována úměrným množstvím kvalitních bílkovin živočišného původu. Gainery obsahují obě makroživiny v přesně vypočítaném poměru.