Zdravé stravování je krokem k dlouhému životu

Zdravé stravování je v posledních letech stále populárnější. Počet lidí, kteří by se chtěli správně stravovat a pečovat o své zdraví, každým rokem roste. Správná výživa hraje obrovskou roli v udržení těla v dobré kondici, a tím výrazně ovlivňuje naši délku života.

Špatné stravovací návyky, které si během let osvojíme, jsou velmi často příčinou mnoha civilizačních chorob jako je obezita, cukrovka 2. typu, kardiovaskulární onemocnění a rakovina. Chceme-li, aby byl náš jídelníček správný, musíme zajistit, aby náš jídelníček obsahoval pouze takové potraviny, které tělu dodají potřebné bílkoviny, dobré tuky, energeticky vydatné sacharidy, ale i vitamíny a řadu minerálů.

To vše v kombinaci s pitím alespoň dvou litrů neperlivé minerální vody denně a pravidelným pohybem udrží naše tělo zdravé a fit na dlouhou dobu. Nikdy není pozdě jíst zdravě.

Jak se díky zdravému stravování cítíte lépe?

Mnoho lidí má pocit, že to, jak jíme, ve skutečnosti neovlivňuje naši celkovou náladu a náš celkový postoj ke světu. Chcete-li zjistit, zda tomu tak je, a nevěřit slovu, musíte sami začít držet dietu a dobře jíst.

Jídelníček, který bude dobře dodržován, nám jistě dodá více energie a nepocítíme náhlé propady, ke kterým během dne často dochází. Je dokonce vědecky dokázáno, že pokud má naše tělo opravdu hlad, nemůže být šťastné. Uvolňují se hormony, které umožňují celému tělu přežít, ale není to hormon štěstí.

Chceme co nejdříve najít jídlo, než být šťastní. Pravidelná výživa alespoň udrží naše tělo dobře vyživené a bude moci neustále čerpat energii z podávané stravy. Pak budeme jistě ve stabilním stavu, který nijak neovlivní naši náladu. Lidé potřebují především pravidelnost ve výživě.

Zdravá kancelářská pozice

Navzdory zdání není práce v kanceláři nejjednodušší a nejbezpečnější. Zatímco dělníci se v tuto chvíli pravděpodobně soucitně usmívají, nebezpečí práce u stolu a počítače by se nemělo ignorovat.

Nedávné studie ukazují, že například pouze každá stá kancelářská pozice v Polsku je vytvořena s ohledem na standardy a péči o zdraví zaměstnance! To je důvod, proč si mnoho lidí stěžuje na bolesti zad, problémy se zády a problémy se zrakem. A problémy můžete minimalizovat dodržováním pár základních pravidel, podle kterých by měl být exponát uspořádán.

Za prvé – monitor by měl být od očí vzdálen 40 až 70 centimetrů a jeho horní hrana by měla být těsně pod zorným polem. Dobrá židle je taková, která umožňuje nastavit opěradlo i výšku tak, aby chodidla byla celá na zemi a opěradlo silně podpíralo bederní oblast. Psací stůl by měl být naopak v takové výšce, aby se o něj opíraly lokty.