Zdravý životní styl

Zdravý životní styl je v naší době velmi populární pojem, ale o co vlastně jde? Možná začneme od začátku našeho dne, probudíme se svěží. Přesně tak – spánek je velmi důležitým faktorem v našem životě, abychom byli zdraví, svěží a naše tělo mohlo pracovat na nejvyšší obrátky, měl by spánek trvat zhruba 8 hodin denně.

Nedostatek spánku je nedostatečná regenerace organismu, tedy nemoc a malátnost. Za druhé, zdravé stravování. Vyplatí se jíst pravidelná a vyvážená jídla, vyplatí se je jíst každé 4 hodiny a zhruba 4-5 během dne. Je lepší jíst vícekrát, ale méně, než jíst dosyta dvakrát denně.

Rovněž stojí za to nezapomenout vypít alespoň 2 litry vody každý den a v horkých dnech ještě více, protože je velmi snadné se dehydratovat. Důležité je také zařadit do našeho denního rozvrhu nějaký pohyb, zhruba 30 minut běhání každý den zlepší naši kondici, zdraví a pohodu. Zbavíme se problémů s páteří a svaly.

Zdravá dieta

Zdravá strava je v naší době stále populárnější. Na pultech obchodů vídáme reklamy na zdravé potraviny a vznikají i speciální obchody se speciálními, zdravými potravinami. Jak by ale měl vypadat zdravý každodenní jídelníček? Rozhodně je třeba nejprve věnovat pozornost množství a frekvenci.

Jídla by se měla jíst v intervalech asi 4-5 hodin a vyplatí se jich mít asi 4-5 během dne. Raději neplňte dosyta, protože to není příliš zdravé. Měli bychom také pamatovat na to, že bychom měli ke každému jídlu vypít sklenici vody a sníst ovoce nebo zeleninu. Jídla by měla být vyvážená, bohatá na živiny, bílkoviny a sacharidy.

Neměli byste jíst dřeváky a prázdné kalorie, tedy chipsy, pít pepsi nebo kolu a jiné uměle slazené nápoje. Zdravá strava není jen zelenina a život na listu salátu, ale vyvážení produktů a poskytnutí tělu vše, co potřebuje. Samozřejmě, i když jsou sladkosti nezdravé, jedna tabulka čokolády týdně nikomu neublíží.

Sport je zdraví

Sport je zdraví! Každý se s takovým pojmem určitě setkal, ale je tomu tak skutečně v každém případě? Záleží na tom, zda provozujeme amatérský nebo profesionální sport, profesionální sport je práce, se zdravím má pramálo společného, ​​často se účastníte soutěží i přes zranění nebo na prášcích proti bolesti a trénink přesahuje vaše vlastní schopnosti.

Nicméně amatérský sport, denní dávka pohybu je velmi zdravý přístup k životu. Pomůže nám udržet si správnou postavu, předcházet mnoha nemocem a problémům například s páteří a svaly, ale také nám zvýší sebevědomí a pohodu.

Zaplétat do denního rozvrhu trochu pohybu se nám určitě bude hodit, je také na místě připomenout, že sport není jen o běhání. Mohou to být dlouhé procházky, jízda na kole, jízda na kajaku s rodinou, bruslení na kolečkových bruslích, hraní fotbalu nebo nordic walking – který je velmi oblíbený a jeho obliba stále roste, hlavně u starších lidí, kteří nemohou běhat.