Co jsou to vlastně živiny a doplňky stravy?

Doplňky stravy jsou potravinové výrobky / přípravky, které mají za úkol doplnit (doplnit) stravu daného člověka o potřebné živiny a látky, což má mít za následek požadovaný účinek na organismus. Jinými slovy, živiny nebo doplňky jsou koncentrovaným zdrojem látek, vitamínů, minerálů, složek, které působí vyživujícím, podpůrným, doplňkovým účinkem atd. Na naše tělo působí specificky, jako například v případě carvingových živin.

Živiny pro sportovce – tímto typem suplementů jsou koncentrované bílkoviny, sacharidy s bílkovinami nebo tuky, které slouží k uspokojení specifických potřeb organismu zejména při nadměrné fyzické námaze. Námaha, včetně intenzivního tréninku, způsobuje, že naše tělo „vyžaduje“ jednotlivé nutriční a podpůrné složky. Jak již bylo zmíněno výše, tyto složky jsou především: sacharidy a bílkoviny (kromě elektrolytů a některých vitamínů).

Co jsou energetiky?

Energie jsou zkrátka živiny, které by měly být přijaty před zvýšeným tréninkem. Upřednostňují je nejen kulturisté nebo sportovci, ale každý cvičenec, který bojuje s velkou námahou. Užívání takového doplňku před tréninkem / fyzickou námahou může pomoci při získávání tzv svalové pumpy, a zároveň bude tělu poskytnuta potřebná energie. Je velmi důležité, aby byl trénink co nejefektivnější a nejefektivnější.

Specifičnost energetiky – energetice se také říká předtréninkové suplementy, jejichž hlavním účelem je dodat tělu obrovskou dávku energie, která je nezbytná pro dynamickou fyzickou námahu. Díky tomuto typu suplementů se nestane, že by daný kulturista či sportovec pociťoval efekt přetrénování nebo měl pocit nadměrné svalové únavy.

Za zmínku také stojí, že takové suplementy přispívají k výrazné regeneraci organismu ihned po ukončení tréninku / námahy. Během této doby nedochází k redukci bílkovin ve svalech, takže svalová hmota může efektivně přibývat. Takže dosáhnete požadovaného efektu. Lidé, kteří systematicky konzumují správně vybranou a správně dávkovanou energii, mohou bez větších problémů trávit celé dny v posilovnách, aniž by pociťovali ohromnou únavu a vyčerpání organismu.

Doplňky jako doplněk

Nesmí se zapomínat, že doplňky nenahradí správnou stravu – jsou pouze jejím doplňkem. Nejsou tedy ani lepší, ani zdravější než normální jídlo. Musí být dávkovány přiměřeně potřebám.

O doplňku testosteronu – z čeho se skládá? Jde o specifikum, které obsahuje mimo jiné práškový extrakt z bramborového muškátu, který je přirozeným zdrojem: steroidních saponinů, glykosidů, rostlinných alkaloidů nebo bioflavonoidů. Výše uvedené složky mají široké spektrum účinku.

Výhody tohoto kondicionéru
Jeho základní výhody jsou:

  • zvýšení obranyschopnosti organismu,
  • antimikrobiální a protirakovinné vlastnosti,
  • snížení hladiny cholesterolu v krvi,
  • posílení kardiovaskulárního a nervového systému,
  • zvýšení hladiny testosteronu (a estradiolu u žen), a tím nárůst svalové hmoty a přispění k její regeneraci.

Díky posledně jmenované výhodě je pro muže snazší budovat odpovídající svalovou hmotu. A co víc, dokážou odstranit zbytkovou a nepotřebnou tukovou tkáň zároveň.