Co se vyplatí hledat v regálech?

Složení živin nám o jejich působení mnohé napoví. Pokud jsme schopni si sami vybrat doplněk, stačí si přečíst obsah etikety. Pokud nevíme, jaký účinek mají konkrétní látky, stojí za to požádat prodejce o pomoc. Existuje několik přísad, které jsou velmi prospěšné.

Arginin je látka, které vděčíme za pumpování tréninku. Zvýšením prokrvení svalů umožňuje intenzivní práci na postavě. Zlepšení výkonu není všechno, protože přípravky s argininem zajistí nárůst svalové hmoty. Tato aminokyselina se také účastní procesů, které inhibují katabolismus, tedy rozklad bílkovin.

HMB se přirozeně tvoří v leucinu a podporuje růst svalů. Jeho působením je také zamezení hromadění zbytečného tuku. HMB stimuluje tvorbu energie z tuků. Dále brzdí katabolismus a podporuje regeneraci svalů po cvičení. Je to doplněk, který si dobrovolně vybírají sportovci v různých fázích tréninku.

Pojďme vypracovat dokonalý plán

Začít pracovat na svém těle vyžaduje několik kroků. V první řadě si musíme koupit permanentku do posilovny, abychom byli motivovaní ji navštěvovat častěji než jednou za měsíc.

Dieta pro strongmany – příznivci silových sportů většinou začínají přechodem na stravu bohatou na bílkoviny a sacharidy. Takto budují svalovou hmotu. V jídelníčku by měly být ryby, kuřecí maso, vejce a tvaroh. Podporovat se suplementy je vhodné, pokud nechcete, aby se účinky naší práce odbourávaly v procesu rozkladu bílkovin. Suplementace urychluje budování hmoty nebo spalování tuků, což je v případě sochařství žádoucí. Výběr vhodných živin se vyplatí konzultovat s osobním trenérem, kterého potkáme téměř v každé posilovně.

Online nápověda – při plánování tréninku je nejlepší požádat o radu svého trenéra. Pokud ho však naše posilovna nezaměstnává, můžeme si informace vyhledat na internetu. Najdete zde návrhy jídelníčků, ukázková cvičení a cenné rady od profesionálů.

Gainer – účinný doplněk sacharidů a bílkovin

Gainery jsou specifické živiny s velmi vysokým obsahem bílkovin a sacharidů. Velmi často se je rozhodnou vzít sportovci, kulturisté, amatéři silových sportů, milovníci posilovny atd. Proč? Protože jejich užívání v kombinaci s velmi intenzivním tréninkem (námahou) má za následek to, že daný jedinec nabírá rozsáhlou a vytvarovanou svalovou hmotu.

Jejich významným benefitem je také fakt, že gainery mají látky, které zabraňují ukládání a ukládání tuku v těle. Lze je tedy bezpečně nazvat metabolickými aktivátory. Další výhodou je, že tyto doplňky mohou konzumovat i štíhlí lidé s nízkou svalovou hmotou, kteří chtějí jednoduše přibrat. Jde tedy o produkt určený širokému spektru spotřebitelů.

jaké složení? – kromě zmíněných sacharidů a bílkovin obsahují gainery mikro a makro prvky, vitamíny a další látky podporující účinek živin. Je dokonalým doplňkem stravy pro aktivní lidi, kteří chtějí získat správnou svalovou hmotu.