Jak přesvědčit děti, aby jedly zdravě?

Zdravé stravování je u nás čím dál častější. Takové informace mohou být jistě příjemné. Je však třeba poznamenat, že ne každý se řídí pokyny, které mohou slyšet v televizi nebo číst v novinách. Velmi často se jedná o děti, které nejsou zcela přesvědčeny o zdravém stravování.

Zvláště pokud byli dosud zvyklí jíst nezdravé svačiny, jako jsou brambůrky nebo sladkosti. Přesto musí rodiče udělat vše pro to, aby změnili postoje svých dětí. Jak to lze udělat? Velmi dobrým způsobem je ukázat, že vaši rodiče jsou schopni jíst zdravá jídla.

Děti díky tomu poznají, že těmto experimentům nejsou vystaveny jen ony – to si totiž o novém stylu stravování myslí ti nejmenší. Navíc se musí udělat vše pro to, aby se dětem nové výrobky líbily. Dobrým způsobem je vařit s nimi. Děti budou na zdravé jídlo méně vybíravé, pokud si ho budou připravovat samy. Je to osvědčený a účinný patent.

Proč by měly děti jíst zdravě už od malička?

Rodiče si často kladou otázku, zda by jejich děti měly dodržovat zdravý životní styl již od útlého věku. Je třeba zdůraznit, že je to vhodné. To vše proto, že umožní nejmladším zvyknout si na správné produkty. Díky tomu si snáze udrží odpovídající váhu a postarají se o správné fungování těla.

Ve skutečnosti je mnohem snazší přesvědčit děti, aby jedly zdravé jídlo nebo cvičily venku, když jsou ještě malé. Mnoho rodičů s tímto problémem bojuje, protože jejich děti – které jsou již v pubertě – nemají v úmyslu jíst zdravé produkty.

O to je pro takové rodiče těžší přesvědčit je, že mají pravdu, protože děti jsou prostě zvyklé na konkrétní věci. Mnohem snazší je přesvědčit malé děti a postupně je navykat na vhodné stravovací návyky, které pozitivně ovlivní jejich postavu a fungování těla. Nutno podotknout, že si to uvědomuje stále více rodičů.

Je zdravé stravování drahé?

Mnoho lidí při přemýšlení o zdravém stravování zastává názor, že si to nemůže dovolit. Myslíme si, že bychom mohli být štíhlí tím, že budeme jíst zdravěji, jen kdybychom na to měli peníze. jak je to ve skutečnosti? Je zdravé stravování opravdu tak drahé? Samozřejmě že ne. Biopotraviny jsou drahé, což je samozřejmě zdravé, ale můžete jíst zdravě i bez utrácení jmění.

Stačí více péct a v páře smažit. Můžete vynechat strouhanku, omáčky a bělené polévky. Nahraďte bílou mouku celozrnnou a místo čokolády a lupínků kupte více zeleniny a ovoce. Ke zdravějšímu životu stačí omezit cukr. Vybírejme méně zpracované produkty, nekupujme hotová a mražená jídla a zkusme si vařit sami.

Bude zdravější a někdy i levnější a chutnější udělat si něco ve vlastní kuchyni. Zakoupené dorty, koblihy, housky nahrazujeme vlastním pečivem. V době internetu existuje mnoho webových stránek a blogů, kde najdeme spoustu inspirace a nápadů na levná jídla. To, že zdravé stravování je jen pro bohaté, je jen výmluva, lenost a nedostatek znalostí.