Kdy užívat BCAA a pro jaké další doplňky stravy byste se měli rozhodnout?

Než odpovíme na otázku, kdy užívat BCAA, nejprve si odpovíme na otázku, co to je. Totiž, BCAA nejsou nic jiného než tři samostatné aminokyseliny. Patří mezi ně valin, isoleucin a leucin. Tento doplněk má mnoho využití.

Je určena především těm lidem, kteří provozují kulturistiku a vytrvalostní sporty. BCAA zlepšuje energetické kurzy. Kdy užívat BCAA? To by mělo být provedeno před a po tréninku. Dá se například říci, že ideální bylo užívat BCAA před aerobním tréninkem a po silovém tréninku. Ideální množství je přijmout 10 gramů BCAA denně.

To stačí k tomu, aby doplněk v našem těle správně fungoval. Ze tří výše zmíněných látek je nejdůležitější leucin. Je zodpovědný za syntézu proteinů a je substrátem pro nově syntetizované proteiny. Zajímavé je, že se ukázalo, že užívání BCAA má významný vliv na opožděnou bolestivost našich svalů. To je zvláště důležité, pokud cvičíte intenzivně.

Co dalšího stojí za to vědět o aminokyselinách s rozvětveným řetězcem?

Aminokyseliny jako leucin, valin a isoleucin tvoří skupinu oblíbených doplňků stravy. Používají je jak profesionální sportovci, tak lidé, kteří hubnou. Díky nim můžete brzdit rozpad svalové tkáně.

Díky tréninku můžete dosáhnout lepších výsledků, svaly jsou odolnější a pevnější. Suplementace aminokyselin se doporučuje, když sportovci chtějí vybudovat svalovou tkáň co nejrychleji. Aminokyseliny také umožňují krásně vytvarovat postavu. Doplňky BCAA (zkratka pro Branched Chained amino Acids) také urychlují redukci tělesného tuku.

A co je nejdůležitější, tyto aminokyseliny jsou jedním z hlavních stavebních kamenů bílkovin vytvářejících svaly. Aminokyseliny navíc snižují hladinu amoniaku ve svalech. Díky tomu jsou odolnější a trénink je efektivnější. Doporučuje se je používat, když chceme rychlé výsledky. Tedy když je hlavním cílem rozvoj svalové tkáně. Aminokyselinové doplňky lze užívat před i po cvičení.

Jak vybrat spalovač tuků – žebříčky

První výsledky hubnutí lze pozorovat až po několika týdnech diety a intenzivního cvičení. Důležité události v životě, jako je svatba nebo dovolená, však vyžadují radikálnější opatření. Na pomoc přicházejí spalovače tuků.

Jsou dobré, když nám záleží na čase, když se chceme co nejdříve zbavit přebytečného množství tukové tkáně. Otázkou však je, jak vybrat ty nejúčinnější. Na pomoc přichází žebříčky spalovačů tuků. Na internetu najdete ty nejjednodušší, věnované pouze ceně a názvu, i ty s obsáhlým popisem daného opatření. Stojí za to vědět, že na každého bude spalovač tuků fungovat úplně jinak.

Každopádně samotné spalovače tuků podléhají samostatným klasifikacím. Lze je rozdělit na ty, které potlačují chuť k jídlu, spalují tuky pomocí fenoménu termogeneze a ničí tukové buňky. Jedno je jisté, ani sebelepší spolehlivý žebříček spalovačů tuků za nás neudělá práci související s fyzickou aktivitou nebo používáním správné stravy.