Proč je pití neperlivé vody nejzdravější?

Mnoho lidí si klade otázku, co pít během cvičení a obecně během každého následujícího dne. Spousta lidí začíná cvičit v posilovně, aniž by takové znalosti měli. Někteří věří, že pití sody je škodlivé. To je však chybný předpoklad. Tyto nápoje mají mnoho nepříznivých vlastností. Mimo jiné způsobují zubní kazy a činí nás více ospalými a unavenými.

Také se nevyplatí pít ovocné šťávy. Pro mnoho lidí je to velké překvapení. Zvláště pokud se bavíme o šťávách s obsahem cukru. Takové produkty jsou navíc obohaceny o četné chemické přísady, což rozhodně nezvyšuje jejich kvalitu. Za pozornost stojí i další aspekty. Šťávy nedělají dobře hydrataci.

Jednoznačně nejlepší volbou je nesycená minerální voda. Neobsahuje žádné škodlivé chemikálie. Tento nápoj navíc skvěle hydratuje a doporučuje se lidem, kteří hodně cvičí. Pokud si tedy chcete vybrat ten správný nápoj, vsaďte na vodu.

Je rychlé hubnutí zdravé?

Spousta žen u nás není spokojená se svým vzhledem. Výzkumy potvrzují, že jen někteří z nich plně akceptují svůj vzhled a postavu. Obvykle jsou však ženy špatné, protože se jim jejich postava tak úplně nelíbí. Proto se rozhodnou začít hubnout. To je jistě velmi dobré řešení, které může dlouhodobě přinést mnoho výhod.

Jsou však ženy, které chtějí zhubnout velmi rychle. Je to vhodné? Ne úplně. Tělo se musí na novou dietu postupně připravit. Pokud je velmi omezující, musí dotyčné ženy počítat s mnoha nepříznivými okolnostmi a prostě zdravotními problémy. Určitě je lepší hubnout postupně.

Navíc vám tento přístup způsobí mnohem menší potíže se striemi. Myslíme si, že je to další argument, proč hubnout klidně a zaměřit se na dlouhodobý proces. Vaše zdraví neutrpí a budete se cítit lépe.

Je vegetariánství zdravé?

Vegetariáni jsou přesvědčeni, že jejich strava zlepšuje zdraví, ovlivňuje kvalitu života a především je pro člověka přirozenější. Mezi vegetariánskou stravou se vegetariánství odlišuje pouze produkty, které jsou rostlinného původu. Patří mezi ně frutariánství, které je založeno především na ovoci, a raw foodismus, jehož zastánci jedí především syrovou zeleninu a ovoce.

U nás je vegetariánství všeobecně známé, i když stále zůstává na okraji zájmu. Je oblíbený především mezi celebritami, oblíbenými lidmi, kteří prohlašují, že mnohem častěji nejí maso a jiné živočišné produkty. Při výběru vegetariánské stravy si musíte být vědomi toho, že nevhodně zvolená může vést k vážným nutričním nedostatkům v těle.

Z tohoto důvodu se nedoporučuje lidem v dospívání, kdy tělo potřebuje všechny složky pro vývoj a růst. Tato omezení platí i pro těhotné ženy. Při rozvážném přístupu k vegetariánské stravě jej lze doporučit dospělým i zdravým lidem.