Třídenní hromadný trénink

Hromadný trénink je vysoce ceněn zejména u mužů. Je dobré vědět, že existují různé druhy takového školení. Jedním z nich je takzvaný třídenní trénink, který by se vlastně měl dělat třikrát týdně. Pondělí, středu a pátek je nejlepší strávit cvičením.

První den byste měli cvičit břicho, hrudník a triceps. Druhý den by se měl zaměřit na záda a biceps, zatímco třetí den na nohy a ramena. Každý cvik by se měl provádět zhruba ve třech sériích například po deseti opakováních. Zde je velmi důležitá pravidelnost, přesnost a rychlost.

Co přesně jsou tato cvičení? V první řadě benchpress, shyby, mrtvé tahy, dřepy, šplhy, výpady atd. Trénink by měl být samozřejmě přizpůsoben vašim schopnostem, váze, stupni pokročilosti, zdraví atd. Pokud cviky provádíme správně, výsledky budou jistě opravdu uspokojivé.

Co jíst po tréninku?

Nejlepší jídlo po tréninku je takové, které se skládá z bílkovin a sacharidů. Tato kombinace ovlivňuje sekreci inzulinu, který následně stimuluje transport aminokyselin do svalů. Tím je zajištěna jejich rychlejší regenerace a připravenost na další dávku cvičení. Zdravých tuků bychom se neměli vzdávat, pokud je jejich dávka malá.

Jsou výborným zdrojem energie pro svalovou práci. Vsadit můžeme na produkty jako jsou kefíry, podmáslí, přírodní jogurty, vaječná omeleta nebo roláda s kuřecím masem a zeleninou. Jídlo bychom měli přijmout až 2 hodiny po tréninku, protože tehdy budou cenné složky vstřebány tělem v největším množství. Bez ohledu na dobu, kdy jsme trénovali, bychom na toto jídlo neměli zapomínat.

V tomto případě jde o velmi důležitý prvek, bez kterého nedosáhneme zamýšlených výsledků. Neměli bychom se bát ukládat námi snědené kalorie ve formě tukové tkáně, protože tělo po tréninku má za cíl obnovit svaly a zregenerovat je. Ona je pro něj prioritou.

Silový trénink

Pokud chceme nabrat více síly, měli bychom se zaměřit na silový trénink. Správné používání zátěží nám umožňuje nárůst svalové hmoty. Doporučený cvičební systém je založen na jednom dni cvičení, zatímco druhý den odpočívá. Snížíme počet opakování daného cviku a zvýšíme frekvenci.

Doporučuje se lidem, kteří mají s tímto tématem zkušenosti a mají o daném tématu určité znalosti. Důležité je také znát zátěž, kterou zvládneme. To ušetří náš čas a umožní nám jej navyšovat s každým dalším týdnem. Cviky, které děláme, by měly být prováděny správně, abychom se vyhnuli jakýmkoli zraněním nebo přetížení.

Důležitým prvkem je také odpočinek, bez kterého nezaznamenáme žádné změny na našem vzhledu. Nemusí to znamenat úplně se vzdát cvičení, ale přeměnit ho v běh nebo aerobik. Pokud nejsme přesvědčeni o vlastní síle a schopnostech, můžeme se poradit se zkušenějšími a požádat je o ochranu.