Běh pro zdraví – stačí běhat?

Od té doby, co se trend zdravého životního stylu definitivně ujal, roste obliba mnoha sportů, běh nevyjímaje. Stále více lidí se dívá na své zvyky a dochází k závěru, že první věc, kterou musíte udělat, je skoncovat se sedavým způsobem života.

Nedostatek pohybu škodí nejen postavě, ale i zdraví. Špatná kondice, pár kilogramů nadváhy a neustálá únava jsou signály, které tělo vysílá ke zvýšení fyzické aktivity. Některým lidem však chybí vytrvalost při realizaci svých rozhodnutí. Začnou běhat příliš tvrdě, rychle se unaví nebo se zraní, a tím jejich cvičební dobrodružství končí.

Nemusí to však tak být. Stačí se držet pravidla malých krůčků a začít cvičit s trochu vyčerpávající aktivitou. Díky tomu bude možné připravit tělo na větší námahu, která běh provází. Je to jedna z těch disciplín, které pomáhají nejen zlepšit zdraví, ale mají i pozitivní vliv na postavu, kondici a pohodu.

Doplňky stravy – vyplatí se vybírat

Doplňky stravy jsou doplňky stravy, které obsahují základní složky, včetně vitamínů a minerálů. Prodávají se ve formě kapslí, prášků, tekutin nebo tablet. Suplementy mají mít blahodárný vliv na naše tělo. Měly by mít nejvyšší kvalitu.

Je však třeba připomenout, že nemohou nahradit správnou stravu, měly by být pouze doplňkem. Doplňky stravy rozlišujeme jak z hlediska složení, tak i účelu. Svým složením se doplňky dělí na: vitamíny, minerály, rostlinné složky, aminokyseliny, dietní vláknina, probiotika, mastné kyseliny.

Vzhledem k jejich účelu použití rozlišujeme doplňky, které působí na: hubnutí, zrak, kůži, nervový systém, pohybové orgány, nervový, kardiovaskulární a trávicí systém. Speciální doplňky stravy jsou určeny také lidem provozujícím profesionální i amatérské sporty. Takové doplňky zlepšují celkový stav těla a promítají se do dosažených sportovních výsledků.

Musíte se vzdát kávy?

Káva je pro mnohé z nás nedílnou součástí dne. Někdo pije černou, jiný preferuje kávu s mlékem. Toto potěšení lze také snadno spojit s metodou hubnutí. Nedávno se zjistilo, že káva s kokosovým olejem způsobuje lepší metabolismus, a zároveň rychleji spaluje kalorie.

Nápad přidat kokosový olej do kávy se nám může zdát trochu bláznivý, ale není dále od pravdy. Kokosový olej je výborným zdrojem mastných kyselin, urychluje metabolismus a posiluje imunitní systém kyselinou laurovou. Měli bychom zkoušet nové věci a přesvědčit se o účincích na vlastní kůži, bojovat se svými smíšenými pocity.

Ani příprava takové kávy by pro nás neměla být velkou výzvou. Místo mléka narušíme rutinu přidáním asi dvou lžic kokosového oleje. Vše důkladně promícháme a můžeme začít ochutnávat naši zdravou kávu. Přidáním tohoto množství oleje do vaší kávy ji nezamastí, pouze zvýrazní chuť přidáním mírné kokosové příchuti.