Proč musíme cvičit 3x týdně?

Pohyb je zdraví a vědí to i děti, přesto na něj každý den zapomínáme. Na cvičení většinou vzpomínáme na jaře, kdy nás přebytečná kila unavují a chceme v létě vypadat lépe.

Lékaři a odborníci na výživu doporučují cvičit alespoň 3x týdně. Díky pravidelné fyzické aktivitě se budeme cítit lépe a naše tělo bude v lepší kondici.

Pravidelné cvičení ovlivňuje nejen postavu, ale především naši pohodu. Cvičením si zvyšujeme množství hormonů štěstí v krvi, většinou jsme po cvičení plní energie a máme ještě více síly jednat.

Musíme si však pamatovat, že přetěžování našeho těla je velmi nebezpečné. Můžeme si přivodit nebezpečná zranění a navíc musíme pamatovat na to, že ochabujeme svaly a nemáme dostatek energie na cvičení. Lidé, kteří se častěji přetěžují, mají problémy s nalezením mobilizace ke cvičení a mezi po sobě jdoucími tréninky dělají i týdenní přestávky.

Cvičení je důležité

Vyplatí se chodit každý den, protože takový pohyb nejen pomůže naší postavě, ale především nám umožní zůstat zdraví po mnoho let. Někdy se ale vyplatí procházku doplnit cvičením. Nemusí to být složité sekvence, také si nemusíme kupovat členství v posilovně, můžeme trénovat sledování našich oblíbených seriálů.

Sluší se zdůraznit, že cvičení nám pomáhá nejen udržet štíhlou linii, což je samozřejmě dost důležité, ale hlavně jde o to, že díky tomu rozhýbeme klouby a svaly. Pokud nebudeme mít žádné svaly, naše tělo nebude dostatečně silné, časem se ukáže, že něco nezvedneme. Bohužel mnoho lidí tyto problémy ignoruje a obvykle, když dosáhnou určitého věku, je to pro ně bolestivé.

Když tělo necvičí, nevybírá si svaly, tak jak má najednou něco dělat. Každopádně mnoho lidí trpí nemocemi kloubů, které mohou souviset i s nedostatkem pohybu, močová inkontinence u žen může být také důsledkem nedostatku správného pohybu. Pojďme se podívat, kolik nám pravidelné cvičení může dát, jak může změnit naše tělo a cítit se mnohem lépe.

Nezapomínejte pravidelně cvičit

Zřejmě nic složitého, protože pokud každý den vstáváme, jíme, chodíme do práce, měli bychom si každý den najít čas i na fyzickou aktivitu, a přitom je to jen teoreticky tak jednoduché. Ve skutečnosti mnoho lidí zapomíná na důležitost pravidelného cvičení a na to, že opravdu dlouhé přestávky mohou být velmi nezdravé.

Nejde jen o udržení štíhlé postavy, i když je třeba přiznat, že jde o docela důležitou záležitost. Tady jde o něco trochu jiného a jde o to, že cvičení udržuje naše klouby zdravé a dodává nám energii.

Když budeme pozorovat statistiky, uvidíme, že mnoho lidí kolem 80 let začíná trpět bolestmi kloubů, ženy mají často problémy s pánví, je nutná operace, a to platí i pro mnoho mladších lidí. Ano, někdy je to důsledek nějaké nemoci, ale nejčastěji to vyplývá z toho, že málo sportujeme, mnoho lidí si vysvětluje, že sport je zbytečný, protože práce je extrémně náročná a máme hodně pohybu, hodně lidí, kteří se pohybují, je to, že sportování je zbytečné. takže další cvičení je jen ztráta času.