Tréninkový plán sochařství

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nemusíme každý den běhat do posilovny, abychom vytvořili dokonalou sochu těla. S trpělivostí, sebezapřením, trochou znalostí a jistými vychytávkami můžeme úspěšně cvičit i doma. Což má spoustu výhod zejména pro lidi, kteří chtějí cvičit, ale nemají dostatek volného času na to, aby se pravidelně objevovali v posilovně.

Plastika s plastikou, ale nesmíte zapomenout ani na rozcvičku, která by měla být provedena před každým tréninkem, ať už se týká kterékoli části svalu. Ať už se nejprve zahřejete v posilovně nebo doma. Stačí 10-15 minut, během kterých se zahřejeme a připravíme všechny partie svalů na další námahu.

Pokud na tento důležitý prvek zapomeneme, máme velkou šanci, že si přivodíme zranění, které oddálí a v krajním případě i znemožní provedení dalšího tréninkového plánu formujícího naši postavu. Po zahřátí přichází na řadu trénink. V ideálním případě by neměla trvat déle než 45 minut, ale ne kratší než 30.

Periferní tréninkový plán

Periferní trénink může být nakonec použit jako opatření ke snížení přebytečného tělesného tuku. Kruhový tréninkový plán nemusí zasahovat do ostatních, lze jej dobře kombinovat například se standardním silovým tréninkem. Standardní plán pro periferní spalování tuků zahrnuje asi 6 tréninků týdně.

Proto se doporučuje těm, kteří již nějakou dobu cvičí, pro začátečníky se může ukázat jako příliš velká výzva. dobrý plán by měl trvat asi 6 týdnů a jeden trénink by neměl být delší a kratší než 30-45 minut. Takové školení je rozděleno do dvou částí.

První je udržet a snížit ztrátu svalové hmoty při spalování tuků, zatímco druhá vám umožňuje udržet co největší sílu při boji s tuky. Tréninkový plán je jedna věc. Další důležitou věcí je správně vyvážená strava a její správné doplňování.Nezapomínejme také na rozcvičku, vhodné pauzy na kruzích a kardio trénink.

Aerobní trénink

Cvičení lze nazvat aerobní, pokud se při jeho výkonu získává energie v procesech spalování kyslíku. To vše jsou ve zkratce procesy zrychlující průtok krve, který efektivně zásobuje kyslíkem všechny svaly v našem těle. Osobní trenéři velmi často doporučují tento druh cvičení lidem, kteří bojují s nadváhou.

Aby tento typ tréninku přinesl co nejvíce pozitivních výhod, pamatujte na to, že během cvičení by svaly neměly být příliš zatěžovány. Proč je to tak důležité? Příliš velká zátěž totiž zabrání dodání správného množství kyslíku do všech svalových skupin.

Dobře strukturovaný aerobní trénink je uspořádán tak, aby zapojoval především největší svalové skupiny v lidském těle, jako jsou svaly nohou, zad a paží. Intenzita cvičení by měla být rozložena na všechny svalové skupiny tak, aby nedošlo k přetížení žádné z nich, především ke stimulaci krevního oběhu v celém těle.