Vyplatí se při tréninku používat hudbu na pozadí?

O tom, zda se vyplatí poslouchat hudbu při silovém tréninku, pojednáme v tomto článku. No, názorů na toto téma je jistě mnoho. Hudba však nebolí, tak proč si ji neposlouchat při tréninku? Jsou lidé, kterým to pomáhá a mají více energie na cvičení.

Hudba často působí jako určitý druh motivace. Zvlášť když si na pozadí pustíte své oblíbené písničky. Pravděpodobně mnoho lidí zajímá, jaká hudba je pro cvičení nejlepší. Záleží na člověku a jeho vkusu. Jiní preferují více odpočinkový a jiní normální pop. S hudbou to však nepřehánějte. Proč? Protože když si na to zvyknete, můžete mít později problémy s tím, že budete cvičit v tichosti.

Občas se proto vyplatí zacvičit si s kamarádem, abyste se neizolovali se sluchátky na uších. Nyní stojí za to si položit otázku, zda se vyplatí poslouchat hudbu při tréninku? Vyplatí se to, protože to má určitě vliv na intenzitu fyzického cvičení. Hudba navíc zmírňuje fyzickou bolest a zvyšuje odolnost těla. A to je v silovém tréninku velmi důležité.

Posilování doma

Mnoho lidí nachází výmluvy, proč nezačít cvičit. Nejoblíbenější z nich je neochota chodit do posilovny – ztrapňování vlastní postavy před ostatními lidmi, kteří již mají vypěstovanou patřičnou postavu, nedostatek zkušeností s plánováním tréninku, ale i nedostatečné znalosti bránící správnému využití cvičební zařízení v tělocvičně.

Je však mylné si myslet, že efektivní silový trénink lze provádět pouze v posilovně. Posilování doma může být stejně dobré, pokud se provádí správně. K zahájení silového tréninku doma stačí domácí vybavení.

Může to být například židle nebo skříň. Jako závaží můžete použít lahve naplněné vodou nebo nádoby s cukrem nebo moukou. Na internetu je k dispozici mnoho tréninkových plánů přizpůsobených domácím podmínkám. Jako u každého cvičení je i při domácím posilování nejdůležitější pravidelnost cviků.

Jaký protein jíst po tréninku?

Po tréninku byste měli tělu dodat správné množství sacharidů a bílkovin. Protein je zodpovědný za vzhled pokožky, je základním stavebním kamenem svalové tkáně a napomáhá ke zvýšení metabolismu, což má za následek rychlejší a efektivnější spalování tuků. Zda bychom měli užívat protein před nebo po tréninku, záleží jen na nás samotných.

Musíme však pamatovat na to, že při výběru proteinu se vyplatí poradit se s někým profesionálem. Je důležité koupit si suplement bohatý na plnohodnotné bílkoviny a zároveň, aby neobsahoval přísady jako glycin, kreatin nebo taurin.

Po tréninku lze proteinový prášek konzumovat přidáním do ovocných koktejlů, ale ne více než 10-20 gramů. To pomůže zlepšit poškozenou svalovou tkáň a tím vám dodá více energie do dalšího tréninku. Doporučuje se také konzumace syrovátkového proteinu, který je nejoblíbenější a ze kterého se vyrábějí živiny. Je třeba si uvědomit, že proteinový doplněk je pouze doplňkem a má být pouze doplňkem naší stravy po tréninku.